امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۶ ۱۸:۴۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمانده انتظامی استان مرکزی:
طرح زوج و فرد در هسته مركزي اراك اجرا شود/شهرداری ۴۶۰ میلیون به ناجا بدهکار است

فرمانده انتظامي استان مرکزی خواستار اجراي طرح زوج و فرد در در هسته مركزي شهر اراك به منظور كاهش ترافيك شد و گفت: این اقدام به كاهش آلودگي هوا کمک خواهد کرد.

اراک امروز؛ سردار كيومرث عزيزي با حضور در صحن رسمي شوراي شهر اراك با اشاره به حيطه هاي كاري مشترك بين نيروي انتظامي و مجموعه شهري و همكاري هاي مشترك در اين راستا اظهار كرد: شوراي شهر بواسطه اينكه منتخب مردم است مي توانند مشاركت آحاد جامعه را در امر امنيت و همكاري با ناجا جلب كند.

وي با بيان اينكه نيروي انتظامي وظيفه حفظ امنيت را دارد، امنيت را هدف و وسيله اي جهت تامين بستر تحقق همه امور و خدمات در تمامي عرصه ها دانست.

عزيزي تصريح كرد: در بحث ترافيك و حوادث ترافيكي مشكلات بسياري در شهر اراك وجود دارد، هسته مركزي شهر اراك داراي معابر كم عرض است و در اين نقطه پاركينگ مناسبي وجود ندارد و خيابان ها نيازمند رفع و اصلاح مشکلات هندسي و مهندسي است.

وي با اشاره به ايجاد خطوط ويژه در شهر بر ضرورت اجرای طرح زوج و فرد در هسته مركزي شهر به عنوان خواسته نيروي انتظامي كه كمك كننده به كاهش آلودگي هوا و رفع ترافيك است تاکید کرد و افزود: شهر اراك در حوزه امنيت اخلاقي نسبت به باقي شهرها وضعيت مناسبي دارد به شكلي كه شرارت طي چهار سال اخير روند كاهش داشته است و حتي در سال گذشته ٦٠ درصد كاهش شرارت در استان حاصل شده است. برخوردهاي قضايي و انتظامي مناسبي در این زمینه صورت گرفته و عاملان ناهنجاري شناسايي و كنترل موردي مي شوند.

فرماندهي انتظامي استان مركزي اظهار كرد: طي سه سال اخير در امر نزاع فردي و جمعي كاهش حاصل شده است، اما همچنان رتبه خوبي در كشور كسب نشده است به شكلي كه در حوزه نزاع فردي جايگاه هشتم كشور در اختيار استان مركزي است. ٦٥ درصد جرايم استان در اراك حادث مي شود و حصول روند نزولي در اين راستا نيازمند كار فرهنگي است.

وي با اشاره به نبود مانيتورينگ در تفرجگاه ها و بوستان های شهر اراك بيان كرد: استقرار نيرو و پوشش فيزيكي در تمامي بوستان ها و پارك هاي اراك از سوي نيروي انتظامي ممكن نيست و بايد جهت تسريع در تامين امنيت و رسيدگي به این امور، بحث مانيتورينگ در اراك تسري و توسعه يابد.

عزيزي با تاكيد بر اينكه نيروي انتظامي هيچگاه با بحث نشاط اجتماعي مخالفتي نداشته است و برنامه اي نبوده است كه با اجراي آن موافقت نشده باشد، گفت: مجريان بايد هنجارها را بپذیرند و ناجا نيز امنيت را فراهم مي كند، استان مركزي در نوروز ٩٧ بيشترين قتل با سلاح را به ثبت رساند كه اين امر حاصل نبود نشاط و رشد افسردگي در جامعه است. در جوامع بانشاط شاهد كاهش تخلف و جرم هستيم و با رشد نشاط اجتماعي مي توان روند كاهش جرم را دنبال كرد.

وي در خصوص دستفروشان و ترافيك حاصل از اين امر بيان كرد: اراك جزو معدود شهرهايي است كه مجوز فعاليت وانت بارها توسط شهرداري داده مي شود كه اين خود به مغازه داران آسيب وارد مي كند. قطعا مجوز دهندگان خود بايد مسئول رسيدگي و كنترل باشند و انتظار مي رود كه محلي براي سازماندهي وانت بارها در شهر در نظر گرفته شود. همچنين جمع آوري دست فروشان نفري كه در نقطه ای از پیاده رو بساط مي كنند به عهده شهرداري است و نيروي انتظامي تنها مي تواند به عنوان پشتيبان عمليات در كنار ماموران شهرداري باشد.

فرمانده انتظامي استان مركزي ميزان بدهي شهرداري به ناجا را ٤٦٠ ميليون تومان در قالب قرارداد همكاري و تامين نيرو عنوان کرد.

وي با اشاره به استاندارد نبودن سرعت گيرهاي موجود در شهر اراك كه به خودروها آسيب می زند و با تاکید بر لزوم استانداردسازي آنها، افزود: طولاني مدت بودن اجراي طرح هاي عمراني شهر اراك يكي از مشكلات شهر است كه نقشه ايمني و انتظامي نيز ندارند و نيروي انتظامي در اين راستا تنها اغماض مي كند در غير اين صورت بايد طرح به تعطيلي كشيده مي شد.

عزيزي ادامه داد: وضعيت ميدان امام خميني(ره) شهر نابسامان است و به معضل ترافيكي تبديل شده است. شايد بهتر بود به جاي طرح ميدان ورزش اين ميدان در اولويت كار قرار مي گرفت.

وي بر ضرورت فعال شدن كلانتري بازار پس از ٢ سال با توجه به تامين ساختار سازماني اين كلانتري به منظور افزايش ضريب امنيت شهر، استفاده از نگهبان محله، اجباري شدن نصب دوربين نظارتي توسط اصناف به منظور كاهش سرقت، مكانيابي مناسب جهت غربالگري معتادان و ايجاد تقاطع غيرهمسطح ويژه آرامستان تاكيد كرد.

فرمانده انتظامي استان مركزي افزود: در سال گذشته ١١ هزار دستگاه خودرو در اراك نوشماره بوده است كه هيچ زيرساختي متناسب با آنها اضافه نشده است، بايد در اين راستا چاره انديشي داشت البته در هسته مركزي شهر مانيتورينگ هوشمند انجام مي شود و ماه آينده نيز مركز تجميع تماس ها فعال خواهد شد كه كليه تماس هاي استان با پليس در يك مركز پاسخ داده مي شود و هشت خط اراك نيز به ١٨ خط افزايش يافته است.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه اعضاي شوراي شهر نظرات خود را بيان كردند و خواستار پرداخت بدهي ناجا توسط شهرداري، حل مشكل سرعت گيرها، سرعت در اتمام طرح هاي عمراني نيمه تمام، توجه به پيشنهادات پليس همچون ايجاد تقاطع در آرامستان و فعال شدن خطوط ويژه و طرح زوج و فرد شدند.

ایسنا
انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir