امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۷ ۱۲:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
ادامه بارش ها تا چهارشنبه و کاهش ۵ درجه ای دما در استان مرکزی

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با اشاره به اینکه صبح فردا دمای هوا در استان مرکزی بطور میانگین بین ۳ تا ۵ درجه کاهش خواهد یافت گفت: در برخی از نقاط بویژه مناطق شمال استان به زیر صفر خواهد رسید.

اراک امروز؛ مرتضی ذوالفقاری مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با گفت: بررسی ها نقشه های هواشناسی و ماهوره ای حاکی از تداوم و تشدید ناپایداری ها طی ساعاتی از ۲۴ ساعت آینده در استان مرکزی است و همچنین ناپایداری ها بصورت رگبار و رعدوبرق عمدتا در ساعات بعدازظهر روزهای سه شنبه و چهارشنبه تداوم خواهد یافت.

ذوالفقاری اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق استان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به کشور دمای هوا در مناطق شمالی کشور و با شدت کمتر در مناطق مرکزی کشور کاهش خواهد یافت بنابراین بارش ها در برخی از مناطق سردسیر و ارتفاعات استان بصورت بارش برف خواهد بود.  

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با اشاره به اینکه صبح فردا دمای هوا در استان مرکزی بطور میانگین بین ۳ تا ۵ درجه کاهش خواهد یافت بیان کرد: در برخی از نقاط بویژه مناطق شمال استان به زیر صفر خواهد رسید.

ذوالفقاری ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش ها به میزان ۳۰٫۳ میلیمتر مربوط به غرق آباد و کمترین میزان بارش با چهار دهم میلیمتر مربوط به خمین بوده است.

وی اضافه کرد از نظر دمایی هم غرق آباد با دمای سه درجه بالای صفر و خمین با دمای ۱۸٫۲ درجه بالای صفر به ترتیب به عنوان خنکترین و گرم ترین شهر استان مرکزی بوده اند.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما در استان توصیه می شود کشاورزان اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir