امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۹ ۰۷:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پرداخت پاداش‌های نجومی وجاهت قانونی ندارد/مدیران بازنشسته سد راه اشتغال جوانان

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان پرداخت‌ها پاداش‌های نجومی پایان خدمت طبق مصوبه مجلس مبنای قانونی ندارد، گفت: برخی با این اجرایی کردن این سبک از اقدامات به دنبال کسب مال و منعفت هستند.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگا دیار آفتاب؛ درخصوص پاداش های پایان خدمت نجومی برخی از مدیران گفت: دریافت پاداش‌های پایان خدمت نجومی برخی مدیران دولتی که توسط برخی از نمایندگان مطرح شد بر خلاف قانون است.

سلیمی با تاکید بر اینکه در برنامه ششم توسعه سقف حداکثر دریافت پاداش پایان خدمت تعیین و مصوب شده است، اظهار کرد: دریافت پاداش بیش از مبالغ تعیین شده مغایر با قانون بوده و عده‌ای با این سبک از اقدامات به دنبال کسب مال و منعفت هستند.

وی با بیان اینکه بکارگیری افرادی که با پاداش های نجومی بازنشسته شده‌اند در پست‌های مدیریتی جدید شگفت‌آور است، بیان کرد: این درحالیست که بسیاری از جوانان از جمله افراد تحصیل کرده با مدارک تحصیلی بالا بیکار هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دوره برخی از مدیران تمام شده است، اظهار کرد: چطور این آقایان به خودشان اجازه می‌دهند که دوباره مشغول به کار شوند.

مدیران بازنشسته سد راه اشتغال جوانان

سلیمی یادآور شد: این اقدامات که برخی از مدیران انجام می دهند با شعار جوان‌گرایی که سر می دهند، مغایرت دارد و در واقع با این اقدام راه را بر جوانان به منظور تصدی پست های مدیریتی می بندند.

دبیر کمیسیون آموزش و پرورش مجلس با اشاره به اینکه معلمان حق‌التدریسی بیش از یک‌سال حقوق و معوقات خود را دریافت نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر منابع مالی محدود است بایستی این محدودیت برای همه گروه‌ها باشد نه اینکه منابع مالی برای پرداخت پاداش‌های بیش از ۸۰۰ میلیون تومانی وجود داشته باشد ولی برای پرداخت معلمان حق التدریسی که مبلغ خیلی زیادی هم نیست اعلام کنیم که منابع مالی نداریم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir