امروز : دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۰۷ ۱۵:۵۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
نباید هرآنچه داریم در ظرف برجام بریزیم/نواخته شدن طبل رسوایی و بدعهدی آمریکا در جهان

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: برجام تنها یکی از مسائل این کشور است. مسائل دیگری از جمله بیکاری، اشتغال، واحدهای واگذاری شده و … هم داریم که احتیاج به همت و تلاش و بسیج عمومی دارد.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و خطیب جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان اراک با اشاره به فضیلت های ماه شعبان و در آستانه سالروز ولادت امام عصر(عج) گفت: امام زمان(عج) پاسدار حریم همه انبیاء و اولیاء و احیاگر مکتب تمام انبیاء، ولایت، عدالت، تقوا و همه ارزش‌های الهی است و عشق به امام زمان(عج) عشق به خدا، تبری از دشمنان خدا و ولایت، حرکت در مسیر قرآن و اهل بیت(ع) است.

وی همچنین با اشاره به اینکه پاک شدن بشر از ظلم و جور و فساد وعده خدا است، میلاد با سعادت امام زمان(عج) را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، مراجع عالیقدر، همه آزادی‌خواهان و امت اسلام تبریک گفت و بیان کرد: طبق وعده الهی در جهان عدالت، برابری، اخوت و آزادگی برقرار خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در بخشی دیگر از سخنان خود به جنایات رژیم سعودی در منطقه اشاره کرد و گفت: پول حاصل از فروش نفت، یکی از ابزارهای رژیم سعودی برای خرید سلاح جنگی از آمریکای جنایتکار، حمایت از گروه های تکفیری و تروریستی، اقداماتی بر علیه جامعه بشریت و کشتار مردم بی گناه شده است.

دری نجف آبادی با اشاره به بحث برجام، گفت: از همان ابتدا تذکر داده شد که همه وقت و مسائل کشور نباید به برجام خلاصه شود چراکه آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

وی تحقق اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور عناون کرد و افزود: با تلاش در راه خودکفایی، اقتدار و تولید داخلی می توان بر دهان یاوه گوی آمریکا بزنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: برجام تنها یکی از مسائل این کشور است. مسائل دیگری از جمله بیکاری، اشتغال، واحدهای واگذاری شده و … هم داریم که احتیاج به همت و تلاش و بسیج عمومی دارد و همه باید برای عزت کشور و نظام اسلامی و اسلام مجاهدت کنیم.

دری نجف آبادی با بیان اینکه هر آنچه داریم نباید در ظرف برجام بریزیم، گفت: نباید به برجام وابسته بود و با بازی درآوردن های آمریکا و بدعهدی انان متضرر شویم. این درحالیست که امروز بر طبل رسوایی آمریکایی‌ها امروز در جهان زده شده است. لذا نباید با فراموش کردن ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی، سرگرم بازی‌های سیاسی و غیرسیاسی شویم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: هیچ گاه با تجمل گرایی و اسراف به جایی نخواهیم رسید لذا باید با بالابردن بهره وری، دوری از تنبلی و تبذیر و اسراف به قله‌های عزت و اقتدار دست یابیم و در این راه از تجربه های دفاع مقدس باید بهره برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه کارگران بایستی مورد حمایت دولت قرار گیرند، تصریح کرد: کارگران پرچمداران کار و تولید، عزت و شرف و پیشبرد کشور هستند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در ادامه به روز و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) هم اشاره کرد و گفت: به این وسیله از زحمات آنان و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی کشور، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج و قوه قضائیه که برای ارتقاء امنیت و اقتدار کشور تلاش و مجاهدت می‌کنند سپاسگزاری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات ۲۰۰ شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است، افزود: این وزارتخانه همچنان با تلاش و کوشش اجازه نفوذ دشمن به مرزهای چغرافیایی، معنوی و فضای مجازی نمی دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: امیدواریم دستگاه اطلاعاتی و امنیتی کشور با جدیت بیشتر در راه پیشبرد آرمان‌های امام راحل و ارتقاء امنیت اجتماعی، سیاسی و انتظامی با قدرت تلاش کند و معبرهای نفوذی دشمن را شناسایی و با آن‌ها مقابله کند. با جریانات قداربند و آدم کش و فساد و شبکه های نفوذی و … برخورد و آنان را منهدم کنند و با همت بلند برای ارتقاء امنیت و خنثی سازی همه توطئه‌ها و دسیسه‌های داخلی و خارجی و منطقه‌ای تلاش کنند.

وی به روز شوراها هم اشاره کرد و گفت: انتظار داریم شوراها امانتدار، دلسوز و خدمتگزار جامعه باشند و رأی مردم را امانت بدانند. ما وارث خون شهدا هستیم و باید پاسدار خون شهدا باشیم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی به روز معلم هم اشاره کرد و گفت: ۱۲ اردیبهشت ‌ماه سالروز شهادت استاد شهید مطهری روز معلم نامگذاری شده و امیدواریم که معلمان ما به وظیفه خود که تربیت و تعلیم است به خوبی عمل کنند، امروز جامعه ما به معلمان دلسوز و فداکار نیاز دارد.

وی در خطبه های نماز جمعه این هفته همچنین ماه شعبان را دروازه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان دانست و گفت: این ماه، ماه دعا و توسل و تقرب الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی فضیلت شب پانزدهم شعبان المعظم را برابر با شب قدر دانست و گفت: در این ماه بایستی از ساعات و لحظات برای دعا، استغفار، توبه، خدمت به بندگان خدا، صدقات جاریه و دستگیری از مستمندان و غیره بهره بگیریم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: هدف اصلی آفرینش بندگی خدا است، انسان‌ها آفریده شده‌اند تا مسیر تقوای الهی، عدالت خواهی، مسئولیت پذیری و خدمت به جامعه بشریت و… را پیروی کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir