امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۰۸ ۰۹:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سه ماه از آخرین وعده استاندار گذشت
دامداران داودآباد در انتظار تحقق وعده استاندار مرکزی+عکس

لاشه دام های تلف شده ناشی از تب برفکی در گوشه و کنار شهر داودآباد به چشم می خورد و دامداران این شهر، از مسئولان تنها وعده های برزمین مانده را به یادگار نگه داشته اند.

اراک امروز؛ شهر داودآباد با دارا بودن هفت هزار نفر جمعیت در ۳۲ کیلومتری شمال شرقی اراک واقع شده و یکی از قطبهای مهم دامپروری در استان مرکزی محسوب می شود.

این شهر که ظرفیت بالایی در دامپروری دارد در سال های قبل بیش از ۴۰ هزار راس دام سنگین داشته است اما جمعیت دامی این شهر به دلیل شرایط رکودی و تلفات بالای دام بر اثر بیماری ها به کمتر از ۱۵ هزار راس دام سنگین و کمتر از ۱۲۰ هزار راس دام سبک رسیده است.

جمعیت بالای دام، وجود دامداری های سنتی و نبود خدمات مناسب دامپزشکی و… باعث بروز انواع بیماری های دامی در این منطقه به خصوص بیماری تب برفکی شده است به گونه ای که این بیماری هیچ زمان در این منطقه ریشه کن نشده و در تمام برهه ها، همواره این بیماری در دامداری های داودآباد وجود دارد.

بروز این بیماریها علاوه بر ایجاد مشکلات زیاد برای دامداران، به دلیل بالابودن تلفات، دامداران را به مرز ورشکستی کشانده است.

این روزها لاشه های دام که در حاشیه شهر داوآباد رها شده است چشم ها را به خود خیره می کند.

4

حل مشکلات حوزه دامپزشکی دامداران داودآبادی همواره به عنوان یکی از دغدغه های مردم این منطقه از مسئولان بوده است و مسئولان مختلف در زمان های مختلف با حضور در شهر داودآباد وعده هایی را برای رفع این مشکلات داده اند ولی تا کنون به صورت کامل محقق نشده است.

سید علی آقا زاده استاندار مرکزی، شامگاه ۱۳ بهمن ماه سال گذشته در جمع مردم شهر داودآباد با تاکید بر اینکه شهر داودآباد به عنوان قطب دامداری استان مطرح است، افزود: شهر داودآباد با تولید سالانه پنج هزار تُن گوشت قرمز، ۱۰ درصد از گوشت استان را تولید می کند که این نشان از اراده بزرگ مردم این منطقه در تولید دارد.

12

آقازاده با تاکید بر اینکه بیماری تب برفکی به دامداران این منطقه خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است، گفت: بعد از دهه فجر امسال در جلسه با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور این مشکل را در خود شهر داودآباد بررسی می کنیم.

اما اکنون علیرغم گذشت سه ماه از این وعده، هنوز اقدام خاصی در این راستا انجام نشده است و مردم و دامداران شهر داودآباد در پی تحقق وعده استاندار مرکزی برای رفع این مشکلشان هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir