امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۰۹ ۰۸:۵۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل تامین اجتماعی استان:
پنج هزار کارگر ساختمانی استان مرکزی بیمه می شوند

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: سهمیه بیمه کارگران ساختمانی این استان در سال جاری پنج هزار نفر است.

اراک امروز؛ محمدرضا بیدهندی، مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: از ابتدای طرح بیمه کارگران ساختمانی تا کنون ۲۸ هزار کارگر ساختمانی در استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند که این میزان حدود ۲.۵ درصد کارگران ساختمانی کشور است.

بیدهندی با اشاره به اینکه بر اساس سهیمه آمادگی ثبت نام از ۵ هزار کارگر ساختمانی را در استان مرکزی داریم اظهار کرد: در این راستا رایزنی های را هم با انجمن صنفی کارگران ساختمانی داشته ایم تا متقاضیان را برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی معرفی کنند.

وی ادامه داد: کارگران ساختمانی در صورتی می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که در سایت رفاهی ثبت نام کنند و مورد تایید انجمن صنفی کارگران ساختمانی، نیز باشند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: کارگران ساختمانی بیمه شده، از خدمات کوتاه مدت و بلند مدت تامین اجتماعی و همچنین خدمات درمانی برخوردار هستند.

بیدهندی با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی هفت درصد حق بیمه را پرداخت می کنند افزود: ۲۰ درصد حق بیمه کارفرمایی از محل عوارض ساختمانی و بیمه ساخت و ساز تامین می شود.

وی با بیان اینکه ۹۳۳ هزار و ۴۵۹ نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اظهار کرد: ۶۵ درصد از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند که استان از این لحاظ در جایگاه ششم کشور قرار دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی خاطر نشان کرد: استان مرکزی با ۲۹۹ هزار و ۲۸۲ بیمه شده اصلی، دو و دو صدم درصد بیمه شدگان تامین اجتماعی کشور را شامل می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir