امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۱۶ ۱۰:۴۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح کرد؛
سرمازدگی ۲۴ هزار هکتار از باغات استان مرکزی

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به حوادثی نظیر سرمازدگی، تگرگ و طوفانی که آخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت ماه در استان رخ داد، به حدود ۲۴ هزار هکتار از اراضی باغی استان خسارت وارد شد.

علی‌اصغر زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: بر اساس آخرین آمار ۶۶ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی زیر کشت محصولات باغبانی قرار دارند.

زارعی اظهار کرد: سالانه ۳۴۰ هزار تُن انواع محصولات باغی در استان مرکزی تولید و روانه بازارهای داخل و خارج از استان می شود.

وی با اشاره به اینکه همواره سرما خسارت های فراوانی را به محصولات باغی استان مرکزی وارد کرده است، افزود: با توجه به حوادثی نظیر سرمازدگی، تگرگ و طوفانی که آخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت ماه در استان رخ داد، به حدود ۲۴ هزار هکتار از اراضی باغی استان خسارت وارد شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه محصولات باغی و زراعی در تمامی شهرستان های استان دچار خسارت شده اند، گفت: برآوردهای صورت گرفته بیانگر این است که سرما ۴۵۱ میلیارد تومان به محصولات باغی استان مرکزی خسارت وارد کرده است.

زارعی با بیان اینکه انگور و سردرختی ها بیشتر خسارت را از سرما دیده اند، خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت در استان به ترتیب مربوط به شهرستان های خنداب، زرندیه و ساوه بوده است.

گفتنی است تنها ۶ هزار هکتار از اراضی باغی استان در سال زراعی جاری تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir