امروز : یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۱۷ ۱۳:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرماندار شازند مطرح کرد
شازند؛ محروم از اعتبارات لازم در حوزه راه/تعهد دولت، برای آبرسانی به ۴۴ روستای این شهرستان

فرماندار شهرستان شازند با گله‌مندی از اینکه امسال اعتباری برای آب‌رسانی به این ۴۴ روستا از سد کمال‌صالح دیده نشده است، گفت: آبرسانی به این روستاها جزو تعهدات دولت بوده است.

میرزایی، فرماندار شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار  اراک امروز؛ به مشکلات و کمبودهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: باتوجه به ازدیاد روستاهای شهرستان شازند، قرار بود آب ۴۴ روستای این شهرستان از سد کمال‌صالح تامین شود ولی متاسفانه همچنان این وعده محقق نشده باقی مانده است.

میرزایی با گله‌مندی از اینکه امسال اعتباری برای آب‌رسانی به این ۴۴ روستا از سد کمال‌صالح دیده نشده است، اظهار کرد: آبرسانی به این روستاها جزو تعهدات دولت بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل گستردگی شهرستان و حدود ۹۰۰ کیلومتر راه ارتباطی و مسیرهای مواصلاتی موجود در این شهرستان متاسفانه اعتباری برای ترمیم، اصلاح و روکش آسفالت این راه ها دیده نشده و این در حالیست که برخی از این محورها به عنوان راه ارتباطی چند استان به شمار می‌روند و متاسفانه برخی از این محورها وضعیت مناسبی ندارند.

میرزایی در ادامه به مناسب نبودن مدارس این شهرستان هم اشاره کرد و ادامه داد: بسیاری از مدارس شهرستان استحکام مناسب را نداشته و مخروبه بوده و نیاز و به نوسازی دارند و متاسفانه برای این بخش هم اعتباری در نظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات بر اساس جمعیت و تراکم، نمی تواند مشکلات شهرستان را برطرف کند، بیان کرد: با این شرایط توزیع اعتبارات، شهرستان‌های محروم، محروم تر خواهند شد.

فرماندار شازند با انتقاد از تعیین سهم آلایندگی واحدهای مستقر در سطح شهرستان گفت: بر اساس سهم جدید تعیین شده در این زمینه سهم اراک از عوارض آلایندگی ۴۴ درصد، شازند، ۴۶ درصد و خنداب ۱۰ درصد اعلام شده است که این با واقعیت‌های حاکم منطبق نبوده و نیاز به بازنگری دارد.

وی ادامه داد: آلودگی این واحدها فقط مربوط به آلودگی هوا نیست بلکه آلودگی های آب و خاک هم مدنظر است و در این خصوص پرونده هایی در دادگاه وجود دارد.

میرزایی مردم شهرستان شازند سهم آلایندگی گلایه مند هستند، خاطرنشان کرد: مردم شهرستان به اختصاص ۷۰ درصد از سهم آلایندگی به شهرستان معتقد هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir