امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۱۹ ۱۰:۳۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی؛
ایران، قدرت آمریکا در منطقه را به چالش کشیده است/دولتمردان کشور با اتکاء به ظرفیت‌های درونی برای عمران و آبادانی کشور تلاش کنند

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: بافلسفه مخالف آمریکا با برجام و جمهوری اسلامی ایران به این موضوع بر می‌گردد که ایران، آمریکا را از یک ابرقدرت بلامناضع در سطح جهان به یک بازیگر بین‌المللی مانند سایر کشورها تبدیل کرده است و این برای آمریکا خوشایند نیست.

حیدر جهان‌بخشی، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با اراک امروز؛ درخصوص تصمیم شب گذشته ترامپ مبنی بر خروج از برجام گفت: آمریکا همواره ثابت کرده با هر مانعی که منافع سلطه گری‌اش را تامین نکند و قدرتش را به چالش بکشد مخالفت می‌کند.


جهان بخشی اظهار کرد: فلسفه مخالف آمریکا با برجام و جمهوری اسلامی ایران به این موضوع بر می‌گردد که ایران، آمریکا را از یک ابرقدرت بلامناضع در سطح جهان به یک بازیگر بین‌المللی مانند سایر کشورها تبدیل کرده است و این برای آمریکا خوشایند نیست.

وی ادامه داد: نکته‌ حائز اهمیت این است که بسیاری از کشورها از آمریکا به عنوان ابرقدرت هراس دارند و ایران تنها کشوری است که در برابر سیاست‌های سلطه‌جویانه استکبار ایستاده است.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه آمریکا در منطقه ناکام مانده و امروزه جایگاهی در منطقه ندارد، گفت: در حقیقت آمریکا با بازی‌های سیاسی که با برجام آغاز کرده به دنبال این است که قدرت خود را در منطقه احیاء و سلطه‌گری خود را استمرار بخشیده و نقطه اتکاء کشورهای واسطه باشد.

جهان بخشی با بیان اینکه قابل اعتماد نبودن آمریکا یک موضوع تجربه شده است که بارها رهبر معظم انقلاب این موضوع را مورد تاکید قرار داده‌اند، ادامه داد: با خروج آمریکا از برجام، قابل اعتماد نبودن آمریکا تجربه مجددی برای سیاست‌مداران شد که امیدواریم با عبرت از این تجربه، با اتکا به ظرفیت‌های درونی و نداشتن نگاه به بیرون برای عمران و آبادانی کشور تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه با خروج آمریکا از برجام، به عمق تحلیل رهبر معظم انقلاب درباره غیر قابل اعتماد بودن آمریکا پی می‌بریم، ادامه داد: امیدواریم سیاست‌مداران ما تا ابد درس بگیرند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی هم قابل اعتماد نیستند، گفت: کشورهای اروپایی در مقابل آمریکا ضعف دارند و تا به امروز ثابت کرده اند که نمی‌توانند مستقل از آمریکا تصمیم بگیرند.

جهانبخشی خاطرنشان کرد: البته اگر اروپا در ادامه این توان را داشته باشد که یک اروپای مستقل و بدون تاثیرپذیری از آمریکا باشد، این موضوع یک امتیاز برای کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir