امروز : دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۱۹ ۱۱:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:
۵۰۰ میلیارد ریال حقوق معادن استان مرکزی وصول شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سال گذشته ۵۰۰ میلیارد ریال از محل حقوق دولتی بخش معدن در این استان وصول شد.

اراک امروز؛ محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه بیش از ۵۳۰ معدن در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند، گفت: سهم استان مرکزی از محل حقوق دولتی معادن بالغ بر ۷.۵ میلیارد بوده است که تاکنون ۲.۷ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان وصول حقوق دولتی معادن را داشته است، اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بایستی ۱۵ درصد از حقوق دولتی از بخش معادن به اعتبارات همان استان اضافه شود و تمام اعتبارات جهت زیرساخت، رفاه و توسعه شهرستان با اولویت بخشی که معدن در آن واقع شده هزینه شود.

وی ادامه داد: با پیگیری های که سال گذشته برای جذب اعتبارات از محل ۱۵ درصد حقوق دولتی از بخش معدن داشتیم، ۷۰۰ میلیون تومان به منظور اجرای مانیتورینگ معادن و دو میلیارد تومان در قالب قرارداد با شرکت ایمیدرو به منظور ایجاد زیربنا در معادن خمین و دلیجان در نظر گرفته شده است.

حاجی پور ادامه داد: پیگیر دریافت مابقی اعتبارات استان از محل ۱۵ درصد حقوق دولتی از بخش معدن هستیم، تا این اعتبارات را در جهت زیرساخت مناطقی که معادن وجود دارند، هزینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم این اعتبارات را به موقع جذب کنیم، می‌بایست یک حساب بانکی جداگانه برای این حقوق در نظر بگیرم تا قبل از وایز حقوق به خزانه سهم ۱۵ درصد استان جدا شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir