امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۲۵ ۱۱:۴۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی مطرح کرد
اجرای عملیات توسعه و مرمت ۱۰۰ بقعه متبرکه در استان مرکزی/اجرای طرح «ضیافت الهی» در بقاع متبرکه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: هم اکنون عملیات توسعه و مرمت ۱۰۰ بقعه متبرکه در استان مرکزی در دست اجرا است.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام دلاوری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی روز سه شنبه در نشست خبری برنامه‌های اجرایی سازمان اوقاف و امرو خیریه استان ویژه ماه مبارک رمضان به طرح «ضیافت الهی» اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه طی ۹ سال متوالی همزمان با ماه پر خیر و برکت رمضان اقدام به برگزاری طرح «ضیافت الهی» می کند.

42

دلاوری با اشاره به اینکه به منظور اجرای بهتر این طرح، از روزهای گذشته ستاد برگزاری طرح ضیافت الهی در استان و شهرستان ها تشکیل شده است، اظهار کرد: تمام تلاش ها بر این است تا امسال طرح «ضیافت الهی» را پر بارتر از گذشته برگزار کنیم.

وی ادامه داد: به منظور آماده شدن برای اجرای طرح از ۲۰ اردیبهشت ماه فضاسازی برای رفاه حال زائران در بقاع متبرکه انجام شده و همچنین در این روز غبار روبی بقاع متبرکه استان هم انجام شده است.

اعزام ۳۰ مبلغ به بقاع متبرک استان مرکزی در ماه رمضان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: هماهنگی ها برای اعزام ۳۰ مبلغ به بقاع متبرک استان انجام شده است که از این تعداد ۱۵ روحانی از روحانی های بومی استان و ۱۵ روحانی هم از استان قم به بقاع متبرکه استا اعزام خواهند شد.

دلاوری با اشاره به اینکه ۲۸۵ بقعه در استان مرکزی وجود دارد، ادامه داد: هم اکنون در سطح ۱۰۰ بقعه استان مرکزی عملیات بازسازی و توسعه در دست اجرا است.

برگزاری ویژه برنامه «خدیجه؛ مادر امت» در سطح ۷۵ بقعه شاخص استان مرکزی

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و در قالب طرح «ضیافت»، ۳۸ بقعه میزبان اجرای مراسم شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، ۷۵ بقعه برگزاری ویژه برنامه «خدیجه مادر امت»، در ۴۹ بقعه برنامه شب های قدر، در ۳۰ بقعه مراسم جزء خوانی قرآن، توزیع افطاری ساده بر اساس نیات واقفان و کمک های خیرین در ۴۶ بقعه، برگزاری سه نوبت نماز در ۳۷ بقعه، تفسیر قرآن در ۳۰ بقعه و… از دیگر برنامه های پیش بینی شده ویژه ماه مبارک رمضان در سطح بقاع استان مرکزی است.

برگزاری مراسم عزاداری ویژه ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در ۷۵ بقیه شاخص استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی  اظهار کرد: با توجه به همزمانی ایام ماه رمضان با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد به این منظور نیز ۷۵ بقعه شاخص استان میزبان سوگوارن و عزاداران است.

دلاوری از برگزاری سه محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی در استان خبر داد و گفت: این محافل در شهرستان های آشتیان، دلیجان و اراک برگزار می شود.

وی اضافه کرد: همچنین به منظور کمک به فقرا و نیازمندان و در راستای حفظ کرامت این افراد اوقاف استان مرکزی ۵۰ میلیون تومان را در قالب کارت هدیه تهیه و بین این افراد توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی خاطرنشان کرد: آماده‌سازی بقاع متبرک با مشارکت و هماهنگی هیئت امنای مساجد، صحافی قرآن و مفاتیح، تعویض قرآن‌ها در سطح بقاع متبرکه، برپایی نماز جماعت، بیان احکام شرعی بعد از اقامه نماز جماعت، اجرای ویژه برنامه برای خواهران، مراسم جزءخوانی قرآن کریم، مباحث تفسیری و اخلاقی، برگزاری دوره‌های قرائت و حفظ قرآن و مفاهیم قرآنی، بیان احکام جوانان و نوجوانان، پاسخ به شبهات و… از جمله برنامه‌های فرهنگی اوقاف در ماه مبارک رمضان در سطح بقاع متبرکه است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir