امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۲۶ ۱۳:۰۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی:
۸۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در مورد طرح حامی یابی و حمایت از فرزندان محسنین در ماه مبارک رمضان گفت: ۸۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند که تلاش داریم برای آنان جذب حامی کنیم.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ قنبر موسی‌نژاد، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در نشست خبری اعلام برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان این نهاد حمایتی گفت: کمیته امداد هر ساله در طول این ماه سرشار از معنویت برنامه‌های متعددی را با هدف کمک به رفع برخی از نیازهای خانوارهای تحت حمایت اجرا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای معرفی برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد و فراهم سازی بستر لازم برای کمک‌های مردم و نیکوکاران به نیازمندان است، افزود: در طرح حامی‌یابی و حمایت از فرزندان یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم «اکرام ایتام و محسنین» تلاش داریم تا در ماه رمضان ۲۳۰۰ حامی را شناسایی کنیم.

۸۰۰ کودک «طرح محسنین» در استان مرکزی فاقد حامی هستند

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه تعداد ایتام تحت پوشش این نهاد حمایتی در سطح استان مرکزی ۲۲۰۰ نفر است، گفت: بیش از ۵ هزار فرزند طرح محسنین در سطح استان مرکزی داریم که از این تعداد ۶۰۰ نفر حامی ندارند و امسال هدفگذاری ما جذب حامی برای آنان است.

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه بیش از ۱۷ هزار حامی ماهیانه از ایتام و فرزندان محسنین استان مرکزی حمایت می‌کنند، گفت: سال گذشته در این بخش بیش از ۱۰ میلیارد تومان مشارکت حامیان و خیرین را شاهد بودیم.

وی طرح اطعام و افطاری نیازمندان «همیان مولا» را یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در ماه رمضان عنوان کرد و گفت: به منظور تامین نیازهای معیشتی خانوارهای تحت حمایت و حفظ شأن مددجویان بسته‌های غذایی به ارزش ۱۲۰ هزار تومان برای خانواده‌های تحت پوشش در نظر گرفته شده که در این بخش ۳۸ هزار خانواده هدفگذاری شده و امیدواریم با مشارکت مردم و خیرین بتوانیم تمام آن را محقق سازیم.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی به برپایی نمایشگاه «رمضان» از سوم خردادماه به مدت یک هفته در بوستان ملت اراک هم اشاره کرد و گفت: به مانند سال گذشته امسال نیز نمایشگاهی از دستاوردها و فعالیت‌های اقتصادی مددجویان در قالب ۳۰ غرفه برپا خواهد شد که ضمن عرضه دستاوردهای مددجویان به اطلاع رسانی درخصوص فعالیت‌های امداد نیز خواهیم پرداخت.

استقرار ۱۱۵ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راهپیمایی روز قدس

موسی‌نژاد همچنین از استقرار ۱۱۵ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راهپیمایی روز قدس خبر داد و گفت: به مناسبت روز قدس و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۱۵ پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی به مردم مظلوم فلسطین در مسیر راهپیمایی در استان مرکزی پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اظهار کرد: در طرح «مفتاح الجنه» که هم نشینی با نیازمندان است در ماه مبارک رمضان به همراه مسئولان استانی و شهرستانی و خیران با در منزل مددجویان تحت حمایت حضور پیدا کرده و ضمن دیدار با آنان، کمک‌های نقدی و غیر نقدی در جهت رفع برخی از مشکلات مالی، معیشتی و… به آنان خدمت می‌کنیم.

وی بر ترویج فرهنگ زکات تاکید کرد و اظهار کرد: زکات به عنوان یک واجب شرعی بایستی مورد توجه عموم قرار گیرد، تلاش داریم امسال برای بهره‌برداری از ظرفیت زکات فطره، با هیئت امنا یک‌هزار مسجد در سطح استان تفاهم کرده‌ایم که زکات فطره جمع‌آوری شده را در بین نیازمندان همان محل توزیع کنیم.

جمع‌آوری بیش از یک‌میلیارد تومان زکات در استان

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع‌آوری شده در سطح استان طی سال گذشته معادل یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به سال ۹۵ رشد ۱۰۰ درصدی داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در سطح استان جمع‌آوری شود.

موسی‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته کمیته امداد استان در بخش مشارکت‌های مردمی ۳۰ درصد رشد درآمدی داشته است، گفت: امسال با عنایت ویژه مجلس و همراهی دولت در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت سه قوه از این نهاد به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به محرومان ۱۴ درصد نیز رشد اعتبارات داشته‌ایم.

وی از ۹۹ درصد برنامه‌های پیش‌بینی شده سال گذشته این نهاد حمایت یخبر داد و خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال سال گذشته ۳۸۰۰ فرصت شغلی به همت کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد و در این حوزه موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شدیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir