امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۲۹ ۱۸:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


اعضای شورای شهر اراک خواستار بکارگیری مجری در ساخت ساختمان های سطح شهر شدند

سه عضو شورای اسلامی شهر اراک در نامه ای به رئیس شورا خواستار بکارگیری مجری در ساخت ساختمان های سطح شهر اراک توسط شهردار شدند.

اراک امروز؛ سعید نادری، محمد حسین فدایی و پیمان رشیدی سه عضو شورای اسلامی شهر اراک عصر روز شنبه در صحن رسمی شورا در نامه ای به فلک افلاکی رئیس شورای اسلامی خواستار بکارگیری مجری در ساخت ساختمان های سطح شهر اراک توسط تاجران شهردار اراک شدند.

این نامه که توسط سعید نادری عضو شورای اسلامی اراک در صحن رسمی قرائت شده آمده است: با توجه به ماده ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، انجام تمامی خدمات مهندسی ساختمان مستلزم داشتن صلاحیت از طریق اعطای پروانه اشتغال به کار حرفه‌ای، صادره توسط مراجع صلاحیت دار کرده است و باتوجه به اینکه انواع خدمات مهندسی ساختمان در ماده ۴ آیین نامه اجرایی آن تمثیلی است.

همچنین در مواد ۳۲ و ۴۰ قانون یادشده انجام خدمات مهندسی توسط اشخاص فاقد صلاحیت ممنوع اعلام شده و مستلزم تعقیب کیفری است، بنابراین انجام و ارائه تمامی خدمات مهندسی ساختمان به ویژه طراحی، محاسبه نظارت و اجرا باید توسط اشخاص صلاحیت‌دار صورت پذیرد، ولی متأسفانه مشاهده می‌شود که در اراک در مواردی ساختمانها بدون داشتن مجری ذیصلاح در حال ساخت هستنذ که بدینوسیله به شهرداری تذکر داده می‌شود که از پذیرفتن گزارش شروع عملیات ساختمانی و ارائه بر و کف به ساختمانهای فاقد قرارداد مجری خودداری نمایند.

ساختمانهایی هم که در حال حاضر بدون مجری در حال ساخت هستند تا ارائه قرارداد مجری از ادامه کار آنها جلوگیری بعمل آید، لذا خواهشمند است دستور فرمایید مراتب فوق به صورت کتبی به شهرداری اراک اعلام گردد و شهرداری تا ده روز آینده گزارشی در این خصوص به شورا ارائه کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir