امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۲۹ ۰۸:۱۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

به مناسبت ماه رمضان؛
برگزاری ۲۴ محفل انس با قرآن کریم دراستان مرکزی/ اهدای ۴۹۶۰ جلد قرآن در استان مرکزی

کارشناس دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از برگزاری ۲۴ محفل انس با قرآن کریم در سطح استان مرکزی خبر داد.

اراک امروز؛حجت الاسلام محمد رضا شفیعی، کارشناس دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سخنانی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان برنامه‌های قرآنی را با محوریت دارالقرآن این اداره کل در ماه مبارک رمضان برگزار خواهد کرد.

شفیعی به اهدا سه هزار و ۹۶۰ جلد قرآن کریم به مساجد، حسینیه ها، هیئت های مذهبی و موسسات قرآنی استان اشاره کرد و افزود: ۳۵۰۰ قرآن از محل قرآن هایی که بهمن ماه سال ۹۶ رونمایی شده و ۴۶۰ جلد قرآن اهدایی از طرف سازمان دارالقرآن کریم کشور همزمان با آغاز ماه رمضان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: قرآن های اهدای از طرف سازمان دارالقرآن کریم کشور به استان در سطح مناطق محروم برای انجام فعالیت های آموزشی طبق سهمیه در سطح مساجد و محافل قرآنی توزیع شده است.

کارشناس دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به برگزاری ۲۴ محفل انس با قرآن کریم در سطح استان مرکزی گفت: از این تعداد ۱۲ محفل شهری است که با حضور قاریان برجسته بین المللی و کشوری و ۱۲ محفل روستایی است که با حضور قاریان برجسته استانی و مقام آوران مسابقات قرآنی در طول ماه رمضان برگزار می شود.

شفیعی با بیان اینکه در این ایام طرح تفسیر قرآن کریم نیز اجرا می شود ادامه داد: طرح بینات ۲۱، ترجمه و تفسیر سوره قصص است که در ۱۲ شهرستان با استفاده از اساتید توانمند این رشته، روحانیانی که توانایی بیان تفسیر را دارند برگزار می شود و در پایان طرح نیز گواهینامه پایان دوره نیز به شرکت کنندگان اعطا می شود.

کارشناس دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از اجرای طرح با قرآن در رمضان نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح روزانه یک جزء قرآن کریم با حضور گسترده مردم مومن و روزه دار در ۱۲ شهرستان با حضور خودجوش مردم تشکیل می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir