امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۳۱ ۱۰:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


اجرای طرح «تعطیلی زمستانی مدارس» نیازمند کار کارشناسی/وزارت آموزش‌و پرورش از اروپایی‌ها دیکته‌برداری نکند

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش نباید همه مسائل آموزشی را از کشورهای اروپایی دیکته‌برداری کند.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ در خصوص طرح تعطیلات زمستانی مدارس گفت: اجرای این طرح نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد و دولت نباید برای اجرای این طرح تعجیل داشته باشد.

سلیمی با اشاره به اینکه در کشور ما دارای اقلیم های آب و هوای متفاوتی است، اظهار کرد: در بسیاری از مناطق کشور از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان و… شهریور ماه هوا به شدت گرم است و بازگشایی مدارس در این استان های در این ماه از سال نیازمند زیرساخت های لازم است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای این طرح در کل کشور نیازمند بررسی همه جوانب هستیم تا در زمان اجرا با مشکل مواجه نشویم، گفت: در صورتی هم که بخواهیم این طرح را فقط برای تعدادی از استان‌ها اجرایی کنیم، باعث چند پارچگی در کشور می‌شویم که این موضوع به صلاح نیست.

وزارت آموزش و پرورش مسائل آموزشی را از اروپایی‌ها دیکته‌برداری نکند

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش نباید همه مسائل آموزشی را از کشورهای اروپایی دیکته‌برداری کند، افزود: تعطیلات زمستانی مدارس در کشورهای اروپایی به دلیل همزمانی با سال نو میلادی و نیز داشتن اقلیم آب و هوایی یکسان است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید دقت ویژه‌ای داشته باشد تا با اجرای طرح های جدید به سیستم آموزش و پرورش کشور آسیب وارد نکند.

عدم پاسخگویی به چرایی اجرای طرح تعطیلات زمستانی

سلیمی اظهار کرد: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش توضیح نمی‌دهد که برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس می‌خواهد چه کار کند تا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم در اجرای این طرح همفکری و همکاری لازم را داشته باشد.

وی با انتقاد از زیاد بودن ایام تعطیل مدارس در کشور بیان کرد: هم اکنون شاهدیم که بسیاری از مدارس از اردیبهشت ماه تعطیل می شوند و این یعنی اینکه عملا مدارس استان چهار ماه تعطیل هستند، علاوه بر اینکه ۱۵ روز در ایام نوروز هم تعطیل‌اند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تعطیلات پنج‌شنبه‌های مدارس هم اشاره و خاطرنشان کرد: قرار بود با اجرای این تعطیلات در روز‌های پنجشنبه کلاس های فوق العاده برای دانش‌آموزان برگزار شود که این مهم در عمل محقق نشد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir