امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۳۱ ۱۶:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی در جمع کارگران معترض هپکو اعلام کرد؛
ارائه پیشنهاد واگذاری موقت هپکو به هیات حمایت از صنایع/پرداخت معوقات کارگران هپکو ظرف دو ماه آینده

استاندار مرکزی گفت: کارگران هپکو از سال گذشته حقوق اسفند و امسال نیز حقوق فروردین و اردیبهشت را طلب دارند که بر اساس رایزنی های صورت گرفته یک یا ۲ ماه از معوقات کارگران تا ۲ هفته آینده پرداخت می‌شود.

اراک امروز؛ کارگران شرکت هپکو بار دیگر به دنبال عدم تحقق مطالباتشان به نشانه اعتراض در مقابل شرکت تجمع کردند.

کارگران هپکو هفته گذشته همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی به نشانه اعتراض مسیر راه آهن شمال-جنوب مسدود کرده بودند در چهارمین روز از اعتراضات هفته گذشته خود به مسئولان استانی برای پیگیری مطالباتشان تا امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه فرصت داده بودند و چون پاسخی تا به امروز دریافت نکرده بودند بار دیگر دست به اعتراض زدند.

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی با حضور در جمع کارگران معترض شرکت هپکو با اشاره به اینکه مسئولان استانی پیگیر رفع مشکلات شرکت هستند، گفت: انتظار می رود کارگران نیز همچنان با مسئولان همکاری کنند تا بتوان گامی اساسی در راستای احیای مجدد این شرکت برداشت.

آقازاده اظهار کرد: در همین راستا امروز در جلسه‌ای ویژه با حضور وزیر صعنت، معدن و تجارت مجدد موضوعات را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه حل مشکلات شرکت نیازمند تصمیماتی در سطح ملی است، ادامه داد: این قول را می‌دهیم که مسئولان استانی در نشست های ملی به جد مشکلات را پیگیری کنند.

آقازاده با بیان اینکه سهامدار شرکت استعفا داده است، اظهار کرد: بر اساس قانون شرکت باید توسط سهامدار قبلی شرکت اداره شود ولی به دلیل اینکه عطاریان خود تمایلی به مدیریت شرکت ندارد بهترین راه این است که شرکت موقتا به صندوق حمایت از صنایع کشور واگذار گردد.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهاد واگذاری شرکت هپکو اراک به صندوق حمایت از صنایع کشور را دنبال می کنیم، اضافه کرد: اجرای این تصمیم نیازمند تائیدیه مسئولان در سطح ملی است.

استاندار مرکزی به معوقات کارگران شرکت هم اشاره کرد و افزود: هم اکنون کارگران از سال گذشته حقوق اسفند و امسال نیز حقوق فروردین و اردیبهشت را طلب دارند که بر اساس رایزنی های صورت گرفته یک یا ۲ ماه از معوقات کارگران تا ۲ هفته آینده پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته گام های موثری در پرداخت معوقات کارگران هپکو برداشته شد به طوری که تا پایان بهمن ماه و عیدی کارگران تصفیه شد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مطالبات کارگری تا زمانی که به بیان مشکلات و خواسته به حق کارگران باشد قابل دفاع است، خاطرنشان کرد: زمانی که از این رویه خارج شود نه تنها مشکلی از تنگناهای کارگران حل نمی شود بلکه مسائل و مشکلات شرکت و استان نیز بیشتر می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir