امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲٫۳۱ ۰۴:۳۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


طرح ۵۵ متری اراک مشمول دریافت تسهیلات کم بهره بافت فرسوده شهری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: با توجه رایزنیها و پیگیریهای صورت گرفته، ساخت و سازها در طرح بزرگراه ۵۵ متری اراک از تسهیلات کم بهره بافت فرسوده شهری برخوردار خواهند شد.

اراک امروز؛ مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: تا کنون استقبال خوب از سوی سرمایه گذاران برای مشارکت در اجرای  طرح ۵۵متری صورت گرفته است.

زندیه وکیلی افزود: تاکنون از ۸۶ سرمایه گذاری که برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند، ۶۲ سرمایه گذار شامل انبوه سازان و پیمانکاران اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی جهت تنظیم تفاهمنامه برای مشارکت در اجرای طرح بزرگراه امیرکبیر به شهرداری اراک مراجعه کرده اند.

وی ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر اراک، گفت: شورا اسلامی اراک برای اجرای این طرح تخفیفات قابل توجه در محاسبه عوارض ساخت بلوکها تصویب کرده اند که این موضوع روند صدور پروانه ساخت هم برای متقاضیان تسهیل گردیده است.

زندیه وکیلی یاد آور شد: با توجه رایزنیهای و پیگیریهای صورت گرفته، ساخت و سازها در طرح بزرگراه ۵۸ متری امیرکبیر از تسهیلات کم بهره بافت فرسوده شهری برخوردار خواهند بود و به ازای هر واحد احداثی تا ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۶ درصد توسط بانکهای عامل اعطا می گردد.

طرح خیابان ۵۵ متری اراک در سال ۸۲ در قالب طرح جامع و تفصیلی اراک مصوب شد و از همان سال تلاش هایی برای به ثمره رساندن آن آغاز شد ولی همچنان اجرای این طرح در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این طرح به طول هزار و ۸۰۰ متر از میدان حضرت ولیعصر(عج) شروع و تا خیابان میرزای شیرازی ادامه دارد.

 این طرح  ۲۱۸ پلاک اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره با مساحتی در حدود ۳۰ هزار متر مربع را در بر می‌گیرد که از این تعداد ۴۹ پلاک ۲۰ درصد، ۶۰ پلاک از ۲۰ تا ۵۰ درصد و ۱۰۹ پلاک نیز بیش از ۵۰ درصد در اجرای طرح درگیر است.

بر اساس پیش بینی هایی که در سال ۹۳ توسط معاوت عمرانی استانداری مرکزی صورت گرفته، اجرای این طرح به بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داشت.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir