امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۰۲ ۱۰:۵۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد
اجرای برنامه عملیاتی «شهر دوستدار سالمند» در اراک/نرخ سالمندی استان مرکزی از نُرم کشوری بالاتر است

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از اجرای برنامه عملیاتی «شهر دوستدار سالمند» در راستای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت هفت دستگاه اجرایی استان در اراک خبر داد.

اراک امروز؛ زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی روز چهارشنبه در نشست تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان مرکزی سال‌خوردگی جمعیت در جهان و ایران نگران کننده دانست و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته جمعیت سالمند جهان در سال ۲۰۳۰ از ۹ درصد به ۱۶ درصد و جمعیت سالمند ایران از ۵.۶ درصد به ۱۷ درصد افزایش پیدا می کند.

نرخ سالمندی استان مرکزی از نُرم کشوری بالاتر است

امینی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نرخ سالمندی در استان مرکزی از نُرم کشوری بالاتر است، گفت: اگر از هم اکنون برای جمعیت رو به رشد سالمند کشور برنامه ریزی راهبردی و نقشه راه نداشته باشیم با مشکل مواجه می‌شویم.

 مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه اراک به عنوان «شهر دوستدار سالمند» انتخاب شده است، افزود: برنامه عملیاتی «شهر دوستدار سالمند» در راستای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرایی خواهد شد.

اجرای برنامه عملیاتی «شهر دوستدار سالمند» در اراک

امینی با اشاره به اینکه برنامه های عملیاتی شهر اراک به عنوان شهر دوستدار سالمند از امسال اجرایی می شود، ادامه داد: این برنامه ها با ۱۰۸ شاخص و مشارکت هفت دستگاه اجرایی استان و نظارت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: شهرداری اراک، فرمانداری، بهزیستی، خانه سازمان های مردم نهاد، دانشگاه آزاد، صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی دستگاه های اجرایی هستند که در اجرای این برنامه مشارکت دارند.

 مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: ایجاد فضاهایی برای استراحت و نشستن در فضاهای عمومی، مناسب سازی اماکن عمومی، جلوگیری از پارک خودروها در پیاده رو ها، در دسترس بودن وسایل حمل و نقل برای سالمندان، گسترش مشارکت دهی، احترام به سبک زندگی آنها و… از مهمترین برنامه هایی است که در راستای این طرح در اراک اجرایی می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir