امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۰ ۰۶:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی تاکید کرد
امام حسن (ع) الگوی بی‌بدیل کرامت و بخشندگی

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی یکی از ویژگی‌های امام حسن(ع) را کمک به فقرا و نیازمندان برشمرد و افزود: امام حسن مجتبی(ع) بار‌ها و بار‌ها نیمی از ثروت خود را به فقیران انفاق کردند و بخاطر همین به ایشان کریم اهل بیت (ع) می‌گویند.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام رضا تاج‌آباد، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی و از کارشناسان مذهبی استان ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: در آیات ۱۳۳ و ۱۳۴ سوره «آل عمران» خداوند تبارک و تعالی می‌فرماید «بشتابید به سوی مغفرت پروردگار و بهشتی که عرض آن به اندازه زمین و آسمان‌ها است خدا این را آماده کرده برای متقین، و این بشارت برای اهل ماه رمضان است.»

تاج‌آباد اظهار کرد: ماه رمضان، ماه میهمانی خدا و ماه آغاز سال است؛ ماه مبارک رمضان ماه معنویت و اخلاق الهی و فرصتی برای رهایی از رذائل نفسانی و جذب حالات قدسیه روحانی و نزدیکی و قرب رحمانی است.

وی یکی از ویژگی‌های امام حسن(ع) را کمک به فقرا و نیازمندان برشمرد و افزود: امام حسن مجتبی(ع) بار‌ها و بار‌ها نیمی از ثروت خود را به فقیران انفاق کردند و بخاطر همین به ایشان کریم اهل بیت (ع) می‌گویند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی با تاکید بر الگوگیری از کرامات امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای سبقت گرفتن در انجام کارهای خیر است.

تاج‌آباد اهل کرامت بودن و داشتن حسن خلق و بخشش را از دو صفت ویژه امام مجتبی(ع) دانست که در قرآن هم بیان شده و گفت: کرامات و بخشش آن بزرگوار به گونه ای بود که کریم آل عبا مشهور و شهره بودند.

این کارشناس مذهبی استان مرکزی با تاکید بر اینکه خداوند محسنین را دوست دارد، بیان کرد: کسی که می خواهد نیکوکار باشد بایستی صفت کریمان و خلق و خوی عظیم داشته باشد تا انفاق جزو ذات و شاکله او شود و در این راستا امام حسن مجتبی (ع) بهترین الگو خواهد بود.

وی با تاکید بر صفات اخلاقی مشترک بین امام حسن مجتبی(ع) و پیامبر اکرم(ص)، خاطرنشان کرد: امام حسن مجتبی(ع) آیینه‌ تمام نمای پیامبر اسلام(ص) بوده و به جرات می‌توان گفت همانند جدش از لحاظ اخلاقی، اسوه‌ بود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir