امروز : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۲ ۱۴:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرغداران یک گام تا ورشکستگی؛
بی‌برنامگی دولت زمینه اعتراض مرغداران را هم فراهم کرد

جمعی از مرغداران استان مرکزی امروز شنبه به واسطه بی‌برنامگی دولت در ارائه خدمات به مرغداران و افزایش قیمت نهاده‌های طیور و کاهش قیمت مرغ مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند.

اراک امروز؛ جمعی از مرغداران استان مرکزی امروز شنبه به واسطه بی‌برنامگی دولت در ارائه خدمات به مرغداران و افزایش قیمت نهاده‌های طیور و کاهش قیمت مرغ مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند.

در این تجمع مرغداران معترض با سر دادن شعارهای اعتراضی خود از جمله  «مرغدار ورشکسته، استاندار کجا نشسته» و «ما اعتراض داریم به ذرت نیاز داریم» خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

مرغداران یک گام تا ورشکستگی

یکی از مرغداران در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه اکثر مرغداران نسبت به افزایش قیمت نهاده‌ها و تمامی خدمات مرتبط به مرغداری‌ها معترض هستند، گفت: امسال شاهد رشد حدود دو برابری قیمت‌ها برای بیشتر نهاده‌ها هستیم برای نمونه قیمت ذرت از ۷۵۰ تومان سال گذشته به ۱۳۵۰ تومان، قیمت سویا از ۱۴۱۰ تومان به ۲۹۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی با اعتراض به اینکه نهاده‌های طیور در بازار بسیار کم شده است، گفت: در کنار افزایش قیمت‌ها در بخش نهاده‌های طیور، قیمت دارو ۱۰۰ درصد و واکسن‌ها ۵۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

این مرغدار اراکی بر لزوم حمایت مسئولان از مرغداران تاکید و تصریح کرد: متاسفانه در همه بخش‌ها شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم در حالیکه قیمت مرغ از کیلویی ۶۰۰۰ تومان به ۴۲۰۰ تومان کاهش یافته است.

وی همه این مشکلات را ناشی از بی‌برنامگی دولت دانست و گفت: با وجود این مشکلات هیچ واحد تولیدی قادر نخواهد بود که به فعالیت خود ادامه دهد و اگر شرایط به همین منوال پیش برود سرمایه‌های جاری مرغدارن هم نابود می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

سیاست دولت کاهش واردات است/روزهای آینده یک‌هزار تُن ذرت وارد استان می‌شود

مجید آنجفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه شش ماه است که در تامین ذرت حمشکلاتی در استان وجود دارد، گفت: برای رفع این مشکلات هماهنگی با استان‌های همجوار داشتیم و ۲۶۰ تُن ذرت از این استان‌ها تهیه و در بین مرغداران توزیع کردیم.

وی سیاست دولت را فروش ذرت‌های داخلی دانست و افزود: به همین دلیل در ماه‌های گذشته واردات این محصول کاهش پیدا کرده بود؛ با هماهنگی‌های صورت گرفته یک‌هزار تُن ذرت برای استان خریداری شده که در روزهای آینده در سطح استان توزیع خواهد شد.

آنجفی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تامین سویا گفت: این مشکل در سطح کشور وجود دارد که با هماهنگی انجام شده ۹۶۰ تُن سویا برای استان خریداری شده که از این میزان ۶۶۰ تُن برای مرغداری‌های گوشتی و ۳۰۰ تُن برای مرغداری‌های تخم‌گذار در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: مشکل موجود در زمینه توزیع این نهاده‌ها این است که به دلیل اعتراضات کامیون‌داران این نهاده خریداری شده ولی از مبدأ بارگیری نشده بود که با رایزنی‌های که انجام دادیم این مشکل رفع و به زودی وارد استان خواهد شد.

مرغ از مرغداران هر کیلو ۷۶۰۰ خریداری می‌شود

وی با بیان اینکه مشکل خرید مرغ از مرغداران هم رفع شده است، بیان کرد: به دلیل اینکه در استان اتحادیه مرغداران نداریم با هماهنگی که با تعاونی‌ها داشته‌ایم مقرر شد مرغداران به هر کشتارگاهِ مرغی که خود سراغ دارند با هماهنگی تعاونی‌ها مرغشان را به قیمت ۷۶۰۰ تومان به فروش برسانند.

 
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir