امروز : دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۳ ۱۲:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

الهامی‌نیا؛
امام خمینی(ره) سکان‌دار تفکر استکبارستیزی بود

پژوهشگر و کارشناس علوم دینی گفت: حضرت امام(ره) به معنای واقعی کلمه به نصرت الهی اعتقاد داشته و تنها به خدا و قدرت اسلام متکی بود و با جهان‌بینی دقیق ‌آمریکا را شیطان بزرگ خواند.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر الهامی‌نیا، پژوهشگر و کارشناس علوم دینی در گفتگو با اراک امروز؛ ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی امام راحل گفت: حضرت امام(ره) در همه مسائل امام و راهبر بود و در یک جمله خلقش همانند خلق پیامبر اکرم (ص) بود.

الهامی‌نیا با تاکید بر اینکه حضرت امام خمینی (ره) در بُعد اجتماعی، فردی و خانوادگی به موضوع اخلاق عمل می‌کرد، اظهار کرد: حضرت امام(ره) شخصیتی وارسته و یک عارف به تمام معنا بودند و هم در حوزه اخلاق و هم در حوزه عرفان یک نمونه کامل بودند.

سیره علمی و عملی امام(ره) بهترین الگوی رفتارسازی اجتماعی و اسلامی برای جامعه

وی اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) در زندگی فردی بهترین شوهر برای همسر و بهترین پدر در تربیت فرزندان و در زندگی اجتماعی بهترین استاد و در حوزه سیاسی بهترین رهبر بودند که این موارد برگرفته از اخلاق اسلامی امام(ره) بود.

این پژوهشگر و کارشناس علوم دینی با بیان اینکه کتاب «سیره اخلاقی-تربیتی» درباره خصوصیات اخلاقی امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: این کتاب را بنده درخصوص سیره تربیتی و اخلاقی امام راحل به رشته تحریر درآورده‌ام و می‌توان درخصوص سیره تربیتی و اخلاقی ایشان چندین کتاب را به رشته تحریر درآورد.

الهامی‌نیا افزود: حضرت امام (ره) اندیشیده اسلام ناب را که برگرفته از فطرت انسان‌ها است، مطرح کردند و همین موضوع باعث جذب مسلمانان از اقصی نقاط جهان به اندیشه و گفتمان ایشان شد.

امام خمینی(ره) سکان‌دار تفکر استکبارستیزی بود

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) سکان‌دار تفکر استکبارستیزی بود، ادامه داد: مسلمانان واقعی زمانی که دیدن حضرت امام(ره) وابسته به غرب و شرق نبوده و به دنبال برقراری حکومت اسلامی در دنیا است و گفتمان امام راحل را پذیرفتند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه آمریکا به معنای واقعی استکبار و شیطان بزرگ است، بیان کرد: حضرت امام(ره) به معنای واقعی کلمه به نصرت الهی اعتقاد داشته و تنها به خدا و قدرت اسلام متکی بود و با جهان‌بینی دقیق ‌آمریکا را شیطان بزرگ خواند؛ امروز هم بهترین لقب برای آمریکا شیطان بزرگ است.

ملت‌های مسلمان هیچ وقت به آمریکا اعتماد نخواهد کرد‌

این پژوهشگر و کارشناس علوم دینی اضافه کرد: ملت‌های مسلمان با درک درست نسبت به اندیشه‌های امام خمینی(ره) ماهیت آمریکا را خوب فهمیدند؛ آمریکا بزرگترین دشمن اسلام است و به چیزی به غیر از نابودی اسلام راضی نمی‌شود. ملت‌های مسلمانان بایستی با همان اندیشه امام(ره) آمریکا را دشمن شماره یک خود بدانند و در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و توطئه‌های شیطان بزرگ کوتاه نیایند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir