امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۳ ۰۷:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:
بازار مسکن متولی ندارد/قیمت‌گذاری مالکان، بازار فروش را دچار رکود کرده است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار مسکن متولی ندارد، گفت: همین امر باعث افزایش نرخ اجاره بهای مسکن تا ۳۰ درصد در شهرهای بزرگ و صنعتی از جمله اراک شده است.

محمود نوروزی رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک در گفتگو با اراک امروز؛ به افزایش نرخ اجاره مسکن در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: نرخ اجاره بهای امسال در استان بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است که این افزایش نیز بیشتر در شهرهای بزرگ و صنعتی اتفاق افتاده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار اجاره بهای مسکن متولی ندارد، بیان کرد: بازار اجاره بها بر اساس عرضه و تقاضا تامین می‌شود و باتوجه به همین مسئله در این بخش هیچ نظارتی وجود ندارد و سازو کاری هم برای نظارت‌ها تعریف نشده است و مالکان خود تعیین کننده قیمت اجاره بها هستند.

نوروزی اظهار کرد: در واقع مبلغ اجاره بها با توجه به میزان تقاضا، از سوی مالکان تعیین می شود که همین موضوع باعث افزایش نامتعارف قیمت اجاره بهای مسکن در سطح شهرستان شده است.

وی با تاکید بر اینکه در قانون هیچ دستگاهی متولی نظارت بر قیمت اجاره بها و تعیین قیمت مسکن تعیین نشده است، ادامه داد: اتحادیه متولی بر نظارت اجاره بها و قیمت فروش نیست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک بیان کرد: البته می توان برای انجام یک قیمت گذاری مناسب شهر را به چند بلوک تقسیم کرده و با استفاده از نظرات کارشناسان دادگستری، سازمان حمایت و اتحادیه مشاوران املاک در بازه‌های زمانی متفاوت قیمت اجاره بها و خرید و فروش مسکن را در هر بلوک مشخص کنند.

نوروزی با بیان اینکه در اراک با کمبود مسکن مواجه هستیم، اضافه کرد: در روزهای اخیر تقاضا برای اجاره مسکن زیاده شده است به گونه ای که فایل‌های دفاتر مشاور املاک پاسخگوی نیاز مستجرین نیست.

وی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر در شهرستان اراک از سوی دولت هیچ اقدامی در حوزه مسکن صورت نگرفته است، گفت: اجرای طرح‌های اجاره به شرط تملیک و مسکن مهر متوقف شده است.

یک هزار دفتر مشاور املاک در زمینه رهن، اجاره و خرید و فروش ملک در سطح کلانشهر اراک فعالیت دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir