امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۸ ۱۴:۰۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در راهپیمایی روز قدس ۹۷؛
مردم استان مرکزی فریاد حمایت از مظلومان سردادند

مردم استان مرکزی فریاد حمایت از مظلومان سردادند و یکی از جالب‌ترین اتفاقات راهپیمایی روز جهانی قدس برگزاری پرشورتر و باشکوه‌تر مراسم این روز نسبت به سال قبل است.

اراک امروز؛ مردم شهرستان اراک از زن، مرد، پیر و جوان و کودک همپای با ملت های مسلمان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن اعلام انزجار از اقدامات ظالمانه استکبار جهانی بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی، شهدا، امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

اقشار مختلف مردم اراک همچون سایر هم‌وطنان از بازاریان و کسبه، فرهنگیان و روحانیان گرفته تا کارکنان ادارات مختلف، دانشگاهیان، مردان و زنان و پیر و جوان همه و همه در این راهپیمایی حضوری گسترده داشتند و در راهپیمایی باشکوه این روز، با شعارهایی همچون «ملت ما بیدار است، از آمریکا بی‌زار است»، «نصر من الله و فتح القریب» و «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود»  نفرت و انزجار خود را از اسرائیل و استکبار جهانی اعلام کردند.

یکی از جالب‌ترین اتفاقات راهپیمایی روز جهانی قدس برگزاری پرشورتر و باشکوه‌تر مراسم این روز نسبت به سال قبل است.

در ادامه صحبت های تعدادی از شهروندان اراکی را در راهپیمایی روز قدس جویای شدیم:

 روز قدس، روز وحدت و همگرایی مسلمانان است

فرجی یکی از شهروندان اراکی حاضر در راهپیمایی روز جهانی قدس در اراک به خبرنگار دیار آفتاب؛ گفت: این روز با شب‌های لیالی همزمان شده است و از سوی دیگر امسال این روز به دلیل اقدامات جنایتکارانه صهیونیست ها و همچنین انتقال نابخردانه سفارت آمریکا به بیت المقدس از اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته برخوردار بود.

وی اظهار کرد: مردم همواره با درک حساسیت های موجود پیرامون فلسطین همواره حضور معناداری را در راهپیمایی عظیم این روز داشته‌اند.

وی ادامه داد: مردم امروز با حضورشان نشان دادند که همچنان در صف اول حمایت از مظلومین قرار دارند و در برابر ظالم ساکت نمی نشیند.

روز قدس؛ نماد ظلم‌ستیزی ملت‌های آزادی‌خواه

بداغی، یکی دیگر از شهروندان اراکی با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس یکی از وظایف شرعی هر مسلمانی است، گفت: مردم با حضور گسترده خود به خوبی به تکلیف خود عمل کردند.

وی با تاکید بر اینکه مردم مسلمان فلسطین سال‌هاست که زیر ظلم و ستم رژیم جعلی اسرائیل قرار دارند، اظهار کرد: امیدواریم که هر چه زودتر وعده خدواند درخصوص نابود ظلم و کفر و پیروزی حق محقق شود.

 بداغی روز قدس را نماد همبستگی، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و ظلم ستیزی و قیام ملت مظلوم فلسطین علیه اشغالگران قدس دانست و خاطرنشان کرد: تا ظلم و ستم در جهان وجود دارد، ملت های مسلمان این روز را با شکوه‌تر از گذشته برگزار خواهند.

حضور مردم در صحنه همواره پایان بخش توطئه های دشمنان است

مرادی، یکی از بانوان حاضر در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، این روز را یادگار ماندگار امام خمینی (ره) دانست و گفت: مردم امروز با حضور با صلابت خود بار دیگر با آرمان های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

مردای با اشاره به اینکه حضور مردم در صحنه همواره پایان بخش توطئه های دشمنان بوده است، اظهار کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، پیام آزادی‌خواهی و وحدت اسلامی و مقابله جدی با دسیسه‌های استکبار جهانی را به سراسر جهان مخابره کرد.

روز قدس؛ روز حمایت از مردم مظلوم دنیا است

اسکندری یکی از شهروندان اراکی بیان کرد: امروز آمده ام تا همراه با سایر مردم حمایت خود را از مردم مظلوم دنیا اعلام کنم؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشکوه امت اسلامی در مراسم بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره) اعلام کردند، حضور مردم در روز قدس امسال از سال‌های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار شد.

اسکندری با اشاره به اقدامات ترامپ در اعلام شهر بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ادامه داد: مردم با حضور چشم‌گیر خود در راهپیمایی روز قدس، در برابر این تجاوز نامشروع رژیم جعلی اسرائیل و استکبار واکنش در خوری نشان دادند و این اقدام نابخردانه سردمداران استکبار، مسلمانان را بیش از گذشته برای نابودی جبهه کفر متحد کرد.

روز قدس؛ روزشمار نابودی اسرائیل

فراهانی، یکی دیگر از شهروندان اراکی گفت: امروز مردم روزه‌دار اراکی با حضور باشکوه در مراسم راهپیمایی روز قدس بار دیگر در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی با آرمان های انقلاب تجدید پیمان کردند.

وی ادامه داد: ملت ایران و سایر کشورهای اسلامی با حضور در راهپیمایی عظیم این روز ضمن اعلام انزجار از جنایات رژیم غاصب و سایر جنایات در حال انجام در سرزمین‌های اسلامی به ویژه سوریه، عراق، یمن و دیگر کشورها با قاطعیت اعلام کردند که حامی مظلومان جهان هستند.

فراهانی با اشاره به اینکه مردم فریاد عدالت‌خواهی را در روز قدس سر دادند، خاطرنشان کرد: مردم ثابت کردند که همچنین همچنان پایبند به ارزش‌های انقلاب اسلامی و یار و یاور مظلومین هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir