امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۹ ۱۱:۳۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اراک:
افزایش ۲۵ درصدی قیمت خودروهای خارجی در پی افزایش نرخ ارز/عزم جدی برای سامان‌دهی به بازار خودرو وجود ندارد

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اراک گفت: علاوه بر افزایش ۲۵ درصدی قیمت خودروهای خارجی در روزهای اخیر، خودرو های داخلی هم از این نوسانات قیمت ارز بی نصیب نبوده و ۱۰ درصد افزایش داشته است.

اراک امروز؛ اعلا بزرگی، نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به افزایش قیمت خودروهای خارجی در پی نوسانات بازار ارز گفت: علاوه بر افزایش ۲۵ درصدی قیمت خودروهای خارجی در روزهای اخیر، خودرو های داخلی هم از این نوسانات قیمت ارز بی نصیب نبوده و ۱۰ درصد افزایش داشته است.

افزايش قيمت‌ خودروها غیرمنطقی است

وی با یادآوری این موضوع که قیمت خودروهای خارجی طی یک سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، گفت: این افزایش قیمت‌ها غیرمنطقی است؛ متاسفانه برخلاف زمانی که کوچکترین نوسانی در افزایش نرخ ارز باعث افزایش سریع قیمت خودروها می‌شود با کاهش نرخ ارز هیچ کاهشی را در قیمت خودروها شاهد نیستیم.

دولت قیمت خودروهای وارداتی را کنترل کند

بزرگی بر لزوم کنترل قیمت از سوی مسئولان تاکید و اضافه کرد: در حقیقت مسئولان در روند افزایش قیمت خودرو کار خود را به خوبی انجام می دهند ولی در هنگام کاهش قیمت نرخ ارز، نمی‌توانند عملکرد مناسبی در زمینه قیمت خودروها داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دولت به راحتی می تواند بر بازار خودرو نظارت داشته باشد، افزود: نظارت بر بازار خودرو در مقایسه با سایر بازارها سهل و ممکن است چراکه افراد وارد کننده خودرو مشخص و شناسایی شده هستند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اراک ادامه داد: وجود ریشه‌هایی از دولت در بخش خصوصی خودرو باعث شده تا شاهد این افزایش قیمت در خودروها به ویژه در خودرو های خارجی باشیم.

بزرگی با بیان اینکه ۲۴۰ نمایشگاه خودرو در اراک فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه تقاضا برای خرید خودرو زیاد است ولی نمایشگاه داران خیلی وضعیت مناسبی ندارند به دلیل اینکه با پایین آمدن ارزش پول، سرمایه‌ آنان صرف خرید تعداد خودروهای کمتری می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir