امروز : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۱۹ ۰۷:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در سایه غفلت مسئولان؛
ورود پساب های خطرناک شهرک صنعتی ایبک آباد به کویر میقان+تصاویر

فاضلاب خطرناک و سمی تصفیه خانه شهرک صنعتی ایبک آباد چند روزی است که مستقیما و بدون تصفیه وارد طبیعت کویر میقان شده است.

اراک امروز؛ در سایه غفلت مسئواین استانی خصوصا مسئولان محیط زیست استان مرکزی چندین روز است که پساب‌ های خطرناک صنعتی از تصفیه خانه شهرک صنعتی ایبک آباد شهرستان اراک خارج و به طبیعت وارد می شود.

پساب‌ های خطرناک صنعتی چندین کیلومتر از شهرک صنعتی ایبک آباد جاری شده اند و با گذشتن از جاده دودآباد وارد کویر میقان اراک شده است که بوی نا مطبوع آن از چندین کیلومتر دورتر به مشام می رسد.

علاوه بر اینکه ورود این پساب ها خسارت های جبران ناپذیری را به طبیعت وارد می کند به دلیل نفوذ عمودی پساب در لایه ‌های زمین، ذخایر آب را آلوده می کند.

از آنجایی که بر اساس تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه هر اقدام تولیدی و صنعتی باید با مجوز، نظارت و پیوست مطالعات زیست محیطی فعالیت کند و طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی نیز هر واحد تولیدی که اثرگذاری منفی در کیفیت منابع زیستی داشته باشد بایستی تعطیل شود امیدواریم مسئولین شهرستانی اقدامات اساسی را در خصوص این مشکل زیست محیطی انجام دهند.

 شهرک صنعتی ایبک آباد اراک در مجموع ۵۳۱ هکتار وسعت دارد که ۲۰۰هکتار آن در قالب ۲۳۲ قرارداد صنعتی عملیاتی شده است.

۱۴۳ واحد در شهرک ایبک آباد اراک مستقر هستند که ۳۹ درصد آن ها در زمینه فلزی، ۱۸ درصد در زمینه شیمیایی، ۱۵ درصد غذایی و بقیه در سایر حوزه های تولیدی فعالیت دارند و زمینه اشتغال برای یک هزار و ۸۶۰ نفر در این شهرک فراهم شده است.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir