امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۰ ۰۹:۰۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی اعلام کرد؛
مراجعه ۴۲۵ نفر برای اهدای خون در شبهای قدر /۳۸ نفر پلاکت خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان شب های قدر یک هزار و ۹۶۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کرده اند که از این تعداد یک هزار و ۶۰۲ نفر موفق به اهدای خون خود شده اند.

فاطمه السادات مهدویانی، مدیرکل انتقال خون استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: اهدای خون امری است که با زندگی انسان ارتباط مستقیم داشته و در فرهنگ اسلامی نیز علاوه بر تندرستی بر اجر معنوی آن تأکید شده است و در همین راستا توجه اسلام به این امر حیاتی قابل ستایش است.

مهدویانی اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان شب های قدر یک هزار و ۹۶۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کرده اند که از این تعداد یک هزار و ۶۰۲ نفر موفق به اهدای خون خود شده اند.

وی ادامه داد: از مجموع اهدای کنندگان خون در این مدت ۸۶۶ نفر اهدا کننده خون مستمر، ۴۳۹ نفر اهدای کنند با سابقه و مابقی اهدا کنندگانی بوده اند که برای اولین بار خون خودشان را اهدا کرده اند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی تصریح کرد: در شب های قدر تعداد مراجعه کنندگان به پایگاه های خونگیری سطح استان مرکزی ۴۲۵ نفر بوده است که از این تعداد ۳۶۰ نفر موفق به اهدای خون خود شدند.

مهدویانی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان علاوه بر اهدای خون کامل توسط شهروندان، اهدای پلاکت به روش آفرزیس نیز انجام شده است به طوری که ۳۸ نفر پلاکت خون خود را اهدا کردند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir