امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۲ ۱۲:۵۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی خبر داد.

اراک امروز؛ حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی روز سه شنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان مرکزی گفت: برگزاری جشنواره های رضوی در بخش های مختلف به عنوان یکی از طرح های موفقی است که در سال های اخیر در کشور و استان ها برگزار می شود.

دانشی با اشاره به اینکه استان مرکزی میزبان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است، اظهار کرد: این جشنواره به منظور ترویج سبک زندگی رضوی تحت عنوان «مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی» با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌شود و شرکت در این مسابقه در تمام گروه‌ها بدون محدودیت سنی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر در این جشنواره مشارکت داشتند افزود: امیدواریم با اقداماتی که از سوی دستگاه های فرهنگی صورت می گیرد، شاهد رشد بیشتری در این زمینه باشیم.

وی اضافه کرد: برای برگزاری این جشنواره، دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی از میان آثار منتشر شده طی ۳ سال اخیر، ۷ عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا(ع) را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال معرفی کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی بابیان اینکه علاقمندان برای دریافت کتب متناسب با گروه سنی می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه کنند، اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند پرسشنامه و فایل PDF منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس اینترنتی www.iranpl.ir دریافت کنند.

وی بیان کرد: شرکت‌کنندگان باید پاسخنامه‌های خود را تا تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۷ به یکی از کتابخانه‌های عمومی استان تحویل دهند. همچنین داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۱۵ مرداد سال جاری آغاز می‌شود.

دانشی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در برگزاری این جشنواره مدارس تعطیل است، انتظار داریم شهرداری ها، دستگاه های فرهنگی و اجرایی همکاری لازم را برای اجرای هر چه بهتر این برنامه ها داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir