امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۲ ۱۲:۴۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی:
نرخ باروری در استان مرکزی پایین‌تر از نُرم کشوری است/بی‌نیازی استان از اعزام بیمار به خارج برای درمان ناباروری

استاندار مرکزی با بیان اینکه نرخ باروری در کشور ۱.۷ است، گفت: نرخ باروری در استان مرکزی پایین تر از میانگین کشوری و معادل ۱.۴ است.

اراک امروز؛ سید علی آقازاده، استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان مرکزی با اشاره به پایین بودن نرخ باروری در استان و کشور گفت: در حال حاضر نرخ باروری در استان مرکزی ۱.۴ است که این میزان از نُرم کشوری کمتر است.

آقازاده میانگین نرخ باروری را در کشور ۱.۷ عنوان کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، در استان مرکزی میزان عدم تمایل به بارداری در مردان به عنوان استان سی و یکم کشور هستیم و در بخش بانوان رتبه ۲۶ را دارا هستیم.

وی ادامه داد: در این راستا و به منظور کاهش مشکلات این بخش باید همه مسئولان در راستای سیاست های ابلاغی جمعیت برنامه‌ریزی های لازم را داشته باشند تا در آینده با مشکلات کمتری در این بخش مواجه باشیم.

استاندار مرکزی نقش مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات بی‌شمار موجود در استان را بر کاهش نرخ باروری مهم دانست و افزود: همه دستگاه ها باید تلاش کنند ضمن کاهش مسائل و مشکلات مردم برنامه ریزی لازم را در جهت افزایش نرخ باروری در جامعه داشته باشند.

آقازاده بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل تابستان قرار داریم، برگزاری برنامه های که باعث تقویت روحیه شادی و نشاط برای خانواده ها می‌شود در این راستا باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی به موضوع راه اندازی کلنیک‌های سلامت در استان اشاره کرد و گفت: توجه به موضوع کیفیت در راه اندازی کلینیک های سلامت بیشتر از کمیت اهمیت دارد و این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار مرکزی نقش مشاور را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم دانست و ادامه داد: با توجه به این مهم بایستی تلاش های لازم در این راستا انجام شود تا اقدامات خوبی در حوزه کلینیک های سلامت صورت بگیرد.

آقازداه با اشاره به اقدامات خوبی که در مرکز درمان ناباروری اراک انجام می شود، خاطرنشان کرد: این مرکز بر اساس کار علمی فعالیت‌های خود را به پیش می‌برد، به گونه‌ای که برای انجام درمان های ناباروری نیازی به اعزام به خارج از کشور نداریم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir