امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۳ ۰۳:۱۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


۱۵ گروه هلال ماه شوال در استان مرکزی رصد می کنند

مسوول ستاد استهلال استان مرکزی گفت:۱۵ گروه متشکل از رصدگران خبره با اعزام به نقاط مختلف این استان رویت هلال ماه شوال را برعهده دارند.

اراک امروز؛ حجت الاسلام محمد حاجی پور مسوول ستاد استهلال استان مرکزی با بیان اینکه ۱۵ گروه استهلال ماه برای رویت هلال ماه شوال به نقاط مرتفع اراک و دیگر شهرستان‌ها استان مرکزی اعزام می‌شوند، گفت: سه گروه در اراک، دو گروه در شازند و در هریک از شهرستان های دیگر استان یک گروه مستقر می شوند.

حاجی پور اظهار کرد: این گروه‌ها از صبح پنج شنبه ۲۴ خردادماه که مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان برای مکان‌یابی و استقرار تجهیزات به نقاط مرتفع اعزام می‌شوند اما کار رصد هلال ماه شوال غروب همان روز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: گروه های رصدی تیم استهلال استان مرکزی مجهز به تلسکوپ های هشت و ۱۰ اینچ پیشرفته و دوربین های ۲۰ درصد ۲۰ و ۲۰ درصد ۴۰ هستند.

مسوول ستاد استهلال استان مرکزی با اشاره به اینکه گفت: این گروه‌ها نتیجه رویت ماه را بلافاصله بعد از غروب آفتاب به دفتر مقام معظم رهبری اعلام می‌کنند تا با توجه به اطلاعاتی که از سوی ستاد استهلال ماه سایر استان‌ها ارائه می‌شود نتیجه قطعی اعلام شود.

انتهای پیام /

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir