امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۷ ۰۷:۰۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اعلام کرد
دستور وزیر فرهنگ و ارشاد به هفت استاندار برای توسعه کتابخانه‌ها/کتاب‌خوانی زیربنای توسعه فرهنگی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به استانداران هفت استان از جمله استاندار مرکزی خواستار توسعه کتابخانه‌های عمومی استان شده است.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به استانداران هفت استان از جمله استاندار مرکزی خواستار توسعه کتابخانه‌های عمومی استان شده است.

سه مرکز جمعیتی استان محروم از کتابخانه عمومی

دانشی اظهار کرد: علیرغم اینکه در بسیاری از مناطق استان مرکزی از جمله برخی از دهستان ها کتابخانه داریم اما سه مرکز جمعیتی از جمله شهر آوه شهرستان ساوه، شهر رازقان در زرندیه و شهر کارچان در بخش مرکزی اراک فاقد کتابخانه هستند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از مناطق کتابخانه‌ها پس از آموزش و پرورش تنها مرکزی فرهنگی هستند، ادامه داد: وقتی کتاب جایگاه خود را در جامعه پیدا کند، کتاب‌خوانی زیربنای توسعه فرهنگی می‌شود. در این مسیر وجود کتابخانه‌های مطلوب و مناسب می‌تواند به ایجاد انگیزه برای کتاب‌خوانی کمک کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با تاکید بر اینکه با توجه به محدودیت منابع اعتباری نمی‌توان به زودی شاهد راه‌اندازی کتابخانه در این سه شهر استان باشیم، افزود: از استاندار انتظار داریم از مکان‌های بلا استفاده موجود در این شهرها برای راه اندازی کتابخانه ها استفاده شود.

دانشی اظهار کرد: در صورتی که مکانات در اختیار کتابخانه های عمومی استان قرار بگیرد، در کوتاه‌ترین زمان با تامین منابع، نیروی انسانی و کتابخانه این سه شهر را تامین خواهیم کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir