امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۷ ۱۲:۲۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد
مصرف ۵۴ درصدی انرژی برق استان مرکزی در حوزه مولد/وصول مطالبات، چالش جدی شرکت توزیع برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: در واقع ۵۴ درصد از مصرف انرژی برق در کل استان در حوزه مولد مصرف می‌شود.

اراک امروز؛ محمد اله‌داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در نشست خبری با اشاره به فرارسیدن ایام گرم سال و لزوم صرفه‌جویی مشترکان در مصرف انرژی در این ایام گفت: استان مرکزی جزو معدود استان هایی است که در حوزه صنعت، کشاورزی و… دارای مشترکین فروانی است.

اله‌داد با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق در استان مرکزی به ۷۰۳ هزار مشترک خدمت ارائه می‌دهد، اظهار کرد: از این تعداد مشترک ۶.۶ درصد مشترک عمومی، ۲۲.۷ درصد مشترک خانگی، ۳۷.۴ درصد مشترک صنعتی، ۲۶.۱ درصد مشترک کشاورزی، ۴.۸ درصد مشترک تجاری و مابقی مربوط به معابر است.

مصرف ۵۴ درصدی انرژی برق استان مرکزی در حوزه مولد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: در واقع ۵۴ درصد از مصرف انرژی برق در کل استان در حوزه مولد مصرف می‌شود.

اله‌داد با اشاره به اینکه شش هزار مگاوات کسری تولید برق در کشور داریم، اظهار کرد: این به دلیل کاهش آبی است که در پشت سدها وجود دارد.

وی ادامه داد: این در حالیست که شاهد رشد مصرف بالای برق در بخش های مختلف بوده ایم و لازم است همه مشترکین کمک کنند تا دوران پیک بار مصرفی را به خوبی پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی به مطالبات شرکت توزیع برق استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه میزان مطالبات شرکت توزیع برق استان از مشترکین به میزان فروش در سطح کشور بالا است.

وصول مطالبات، چالش جدی شرکت توزیع برق

اله‌داد با تاکید بر اینکه انجام خدمات شرکت و تداوم خدمات در گروه پرداخت به موقع مطالبات است، ادامه داد: در صورت تاخیر در پرداخت مطالبات شرکت در ارائه خدمات با مشکل مواجه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه وصول مطالبات شرکت همواره از مباحث چالشی بوده است، اظهار کرد: مطالبات شرکت توزیع نیروی برق شامل مطالبات در بخش‌های خانگی، کشاورزی، تجاری و صنعتی است.

مطالبات میلیاردی شرکت برق از مشترکان استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه مطالبات شرکت توزیع برق استان از مشترکین هم اکنون به ۱۵۱ میلیارد تومان رسیده است، افزود: از این میزان ۱۸ درصد مربوط به مشترکین خانگی، ۱۷ درصد مشترکین عمومی، ۱۴ درصد کشاورزی، ۳۷ درصد صنعتی و ۱۲ درصد مربوط به سایر بخش ها است.

اله‌داد با تاکید بر اینکه بخشی از این مطالبات مربوط به دستگاه‌های اجرایی است، خاطرنشان کرد: استاندار مرکزی در خصوص پرداخت مطالبات به دستگاه های اجرایی تاکید داشته اند و خود استانداری هم ابتدای امسال ۵۰۰ میلیون تومان از مطالباتشان را پرداخت کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir