امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳٫۲۷ ۱۷:۳۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پیک بار مصرف برق کشور به ۵۸ هزار و ۲۱۵ مگاوات می رسد

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: پیش بینی می شود امسال پیک بار مصرف برق کشور با پنج درصد رشد به ۵۸ هزار و ۲۱۵ مگاوات برسد.

اراک امروز؛ مهرنوش رفیعی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از اجرای طرح های ویژه پیک سایی و مدیریت مصرف برق دراستان مرکزی گفت: طرح های ذخیره عملیاتی، تعطیلات و تعمیرات، استفاده از مولدهای خودتامین، سه طرح ویژه صنایع است که تدوین و اجرا می شود.
رفیعی اظهار کرد: در بخش کشاورزی نیز برنامه ویژه ای برای کاهش بار مصرفی در نظر گرفته شده است که براساس آن کشاورزان می توانند از طریق هماهنگی با مدیریت های توزیع برق شهرستان خود، در ۴ ساعت پیک مصرف ،ساعات۱۲الی ۱۶و یا ۲۰الی ۲۴ ، موتور آب خود را خاموش کنند که در این صورت می توانند از۲۰ ساعت برق رایگان در سایر اوقات شبانه روز استفاده کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد:اجرای این طرح ها به صورت سراسری، همه ساله از نیمه خرداد ماه به صورت رسمی آغاز و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ۸۹۸ مشترک صنعتی و کشاورزی استان در طرح های کاهش پیک تابستان سال گذشته مشارکت داشته اند، افزود: این مشارکت و همکاری موجب پرداخت بالغ بر ۶ میلیارد تومان به عنوان پاداش در صورت حساب بهای برق مصرفی صاحبان صنایع و کشاورزان شده است.

وی اظهار کرد:ساعات اوج مصرف در شبکه سراسری ،دو بازه اوج روزانه و شبانه است که ساعات ۱۲الی ۱۶و ۱۹الی ۲۳را شامل می شود.

رفیعی افزود: پیش بینی می شود امسال پیک بار مصرف برق کشور با پنج درصد رشد به ۵۸ هزار و ۲۱۵ مگاوات برسد.

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir