امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۲ ۱۱:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
اقدامات دولت با اهداف اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به اینکه دولت با اهداف ابلاغ شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیار فاصله دارد به یک عزم جدی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد.

اراک امروز؛محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ درخصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی بایستی به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود تا بتوان به خوبی آن را در کشور اجرایی کرد.

حسینی با اشاره به اینکه بخش های مختلف جامعه در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی سهیم هستند، اظهار کرد: برای موفقیت در حوزه اقتصاد مقاومتی باید این مهم از سطح خانوارها شروع و تا بالاترین رده، همه قوا درگیر باشند تا به یک نتیجه مناسبی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت نقش موثری را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد، بیان کرد: دولت در اجرای این سیاست ها اقدامات موفق و ناموفقی داشته است، اما در مجموع با توجه به اینکه دولت با اهداف ابلاغ شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیار فاصله دارد به یک عزم جدی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بخش خصوصی در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: از آنجاکه تکیه بر اقتصاد داخلی از مهمترین موضوعات در حوزه اقتصاد مقاومی است، بخش خصوصی می‌توانست در این حوزه بسیار اثرگذار باشد ولی به دلیل شرایط رکودی حاکم در بازار، دولت در این بخش خیلی نتوانست موفق عمل کند.

حسینی نوسانات نرخ ارز و طلا را یکی از مشکلات بر سر راه اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: دولت درصدد بود تا با اقداماتی که در دستور کار قرار داده بود در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی فعالیت کند که نوسانات نرخ ارز و طلا مانع اجرایی شدن این فعالیت‌ها شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری این نکته که اجرای درست و به موقع سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند اقتصاد کشور را مقاوم کند، خاطرنشان کرد: دولت بایستی با بررسی عملکردها، نظارت برنامه‌ای و اقدامات عملی در اجرای این سیاست‌ها تلاش کند.

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir