امروز : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۲ ۱۹:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحلیلگر مسائل سیاسی:
تصویب FATF بازی با قواعد دشمن و ضربه زدن به عمق راهبرد نظام/برجام دیگری به کشور تحمیل نشود

یک تحلیلگر مسائل سیاسی تصویب FATF را بازی با قواعد دشمن و ضربه زدن به عمق راهبرد نظام دانست و گفت: در حقیقت این همان کلاه برجام است که بر سرمان خواهد رفت چراکه بر اساس این کنوانسیون در آینده اگر از مقاومت حمایت کنیم.

محمدجواد یاری، تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه در گفتگو با اراک امروز؛ با اشاره به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (FATF) گفت: در موضوع تصویب FATF نکته حائز اهمیت این است که جریان غرب‌زده داخلی تصور می‌کنند که اگر به غرب امتیاز و باج بدهند، شرایط برای آنها بهتر می شود؛ لذا این عده FATF را بهانه‌ای برای رفع تحریم‌ها می‌دانند.

وی با بیان اینکه FBI منبع اصلی شناسایی کشورها، نهادها و افراد در لیست سیاه سازمان ملل است، گفت: بر اساس این لیست بیش از ۱۷۰ فرد و نهاد به عنوان تروریست معرفی شده‌اند که نام سپاه پاسدران، سپاه قدس، حزب الله لبنان و… در این بین هست و جالب اینکه نام از رژیم سعودی و اسرائیل به عنوان مادر ترویست‌ها در این لیست نیست.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه نظارت منطقه‌ای در FATF بر عهده عربستان است، ادامه داد: با پذیرش FATF باید زیر بار این ننگ که عربستان بر کار ایران نظارت داشته باشد، برویم.

تصویب FATF بازی با قواعد دشمن و ضربه زدن به عمق راهبرد نظام

یاری تصویب FATF را بازی با قواعد دشمن و ضربه زدن به عمق راهبرد نظام دانست و بیان کرد: در حقیقت این همان کلاه برجام است که بر سرمان خواهد رفت چراکه بر اساس این کنوانسیون در آینده اگر از مقاومت حمایت کنیم، به بهانه حمایت از تروریست در لیست حمایت از کشورهای تروریست قرار می‌گیرد.

FATF تکمیل کننده پازل جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران

این استاد دانشگاه پیوستن به FATF را خیانت بزرگی دانست و افزود: متاسفانه دولت و برخی از نمایندگان مجلس باور ندارند که امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و FATF تکمیل کننده پازل جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران است و به جای تکیه بر توان داخلی، همچنان مذاکره را تنها راه حل مشکلات می‌دانند.

وی اضافه کرد: در واقع با پذیرش FATF تمام نقاط ضعف و قوت اقتصاد را به دست دشمن می دهیم، تا دشمن تحریم‌های خود را با برنامه‌ریزی بهتری علیه نظام اسلامی انجام دهد و این یک خیانت آشکار به نظام است که مولفه های اقتدار را یک جا به دشمن می دهیم.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه FATF مکمل جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است، گفت: با پیوستن به این کنوانسیون تمامی گلوگاه‌های پنهان و پیدای اقتصاد ایران برای آمریکا روشن می شود و امکان دور زدن تحریم ها منتفی خواهد شد چراکه تحریم های آمریکا هوشمند و موثرتر می شود؛ به تعبیر دیگر پذیرشFATF به این معنا است که کارت عابر بانکی خود را با تمام رمزهایش در اختیار دزد قرار می‌دهید.

FATF همان برجام دو است

یاری بیان کرد: این عجیب است که نماینده دولت در مجلس تلاش می‌کند FATF را این گونه برای نمایندگان مجلس جا بیندازد که اگر این کنوانسیون پذیرفته شود تحریم ها برداشته می شود، در حالیکه پاسخ نمی دهد ۵ سال، با آن همه مذاکرات سنگین و کلاهی که بر سرمان رفت و هیچ گشایشی حاصل نشد، چگونه می‌توان با تصویب FATF مسئله را تحریم‌ها را رفع کرد.

این استاد دانشگاه از FATF به عنوان برجام دو نام برد که قدرت منطقه ای کشور را کاهش می دهد و تصریخ کرد: جریان غرب‌زده و غرب‌گرا در مجلس و دولت، چنین طرح های خیانت باری را به تصویب می‌رسانند تا همانند آنچه در برجام هم انجام دادند به نیابت از دشمن، بستر تضعیف مولفه‌های اقتدار کشور را فراهم کنند.

یاری خاطرنشان کرد: امیدواریم شورای نگهبان با قطعیت این مصوبه را که خلاف عقل، قانون اساسی و شرع است را رد کند تا یک برجام دیگری به کشور تحمیل نشود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir