امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۲ ۲۰:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی تاکید کرد:
پیش‌بینی خرید بیش از ۲۰۰ هزار تُن گندم از کشاورزان استان مرکزی/بهره برداری از پل تقاطع اراک-فرمهین تا پایان تابستان

استاندار مرکزی گفت: پیش بینی می‌شود امسال با توجه به وضعیت خوب بارش ها، برداشت گندم در استان به بیش از ۲۰۰ هزار تُن برسد.

اراک امروز؛ سید علی آقازاده، استاندار مرکزی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان فراهان به میزان جذب اعتبارات استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ تمام اعتبارات استان جذب و در محل های تعیین شده هزینه شده است.

آقازاده با اشاره به اینکه برخی از دستگاه ها نظیر آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و نوسازی و تجهیز مدارس استان موفق به جذب کامل اعتبارات خود نشدند، اظهار کرد: برای جلوگیری از برگشت اعتبارات ناچار شدیم اعتبارات تخصیصی را جابجا کنیم.

وی به پروژه های نیمه تمام شهرستان اشاره کرد و افزود: احداث محور و پل اراک-فرمهین دو پروژه نیمه تمام این شهرستان است که از جمله دغدغه های اصلی مردم این منطقه محسوب می‌شود. اعتبار تکمیل این دو پروژه تامین و تضمین شده است و تا پایان تابستان جاری به بهره برداری می‌رسند.

آقازاده با تاکید بر اینکه محور اراک-فرمهین از محورهای ارتباطی مهم داخل استان است، ادامه داد: این محور محل تردد سه شهرستان است که می تواند ارتباط استان را با برخی از استان‌ها از جمله همدان و تهران نیز تسهیل کند.

پیش بینی خرید بیش از ۲۰۰ هزار تُن گندم از کشاورزان استان مرکزی

استاندار مرکزی به ظرفیت های خوب استان مرکزی در زمینه تولید گندم اشاره کرد و گفت: خرید ۱۹۵ هزار تُن گندم و جو از کشاورزان جزو تعهدات استان بود که پیش بینی می‌شود با توجه به وضعیت خوب بارش ها، برداشت گندم در استان به بیش از ۲۰۰ هزار تُن برسد.

آقازاده افزود: امسال علی‌رغم نگرانی هایی که در فصل زمستان داشتیم، بر اساس آخرین پیش بینی ها بیش از ۱۱ میلیون تُن برداشت گندم خواهیم داشت و در تولید این محصول استراتژیک به خودکفایی خواهیم رسید.

استاندار مرکزی با تاکید بر استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان‌ها، گفت: از مصوبات جلسه امروز استقرار نمایندگی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان فراهان است که حداکثر تا یک ماه آینده باید محقق شود.

وی به آغاز عملیات اجرایی ساختمان فرمانداری شهرستان فراهان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بعد از سال‌های نسبتا زیادی که از تاسیس شهرستان فراهان می گذرد، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ساختمان این فرمانداری بودیم که امیدواریم در دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری از آن باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir