امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۳ ۱۰:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مديركل بهزيستي استان مركزي اعلام کرد
استان مرکزی ۱۳۵ هزار نفر جمعیت سالمند دارد

مديركل بهزيستي استان مركزي، با اشاره به جمعیت ۱۳۵ هزار نفری سالمندان استان گفت: همین موضوع اهمیت امر پیش‌بینی تمهیدات لازم برای استقبال از این گروه سنی را بیش از پیش می‌کند.

اراک امروز؛ امینی, مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در جلسه فرهنگي و آموزشي سالمندان شهرستان اراك در محل بنياد فرزانگان این شهرستان گفت: آموزش سالمندان یکی از رویکردهای مهم بهزیستی است و نباید این افراد از جامعه کنار گذاشته شوند. باید به سالمندان آموزش دهیم که چگونه از خود مراقبت کنند.

 امینی اظهار کرد: در بحث سالمندی آنچه که اهمیت دارد, رفتار با سالمند و مراقبت شخص سالمند از خودش است که در این بحث سالمند باید برای مراقبت از خود در ابتدایی‌ترین مراحل, فعالیت بدنی را هر روز داشته باشد.

وی لازمه داشتن جامعه سالم را توجه به سالمندان عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات به سالمندان در حوزه توانبخشی یکی از فعالیت های خطیر بهزیستی است.

مديركل بهزيستي استان مرکزی خدمات نگهداری مراقبتی، مراکز شبانه روزی، خدمات ویزیت در منزل توسط کادر تخصصی، ارائه خدمات مراقبتی در منزل و… را جزو خدماتی معرفی کرد که بهزیستی در حال حاضر به سالمندان ارائه می دهد.

امینی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۵ هزار سالمند در استان وجود دارد, اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها شاهد افزایش جمعیت سالمندی در کشور و استان در سال‌های آتی خواهیم بود و همین موضوع اهمیت امر پیش‌بینی تمهیدات لازم برای استقبال از این گروه سنی را بیش از پیش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد محیط‌های دوست‌دار سالمند و توانمندسازی سالمندان از جمله مهم‌ترین رویکردهای بهزیستی برای سالمندان است، خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود که این افراد در جامعه حضوری پر رنگ و فعال داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir