امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۳ ۱۳:۳۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس شوراهای حل اختلاف استان خبر داد
رشد ۲۸ درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی

رئیس شوراهای حل اختلاف استان مرکزی از رشد ۲۸ درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان خبر داد.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام غلامرضا جلالی، رئیس شوراهای حل اختلاف استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت هفته قوه‌ قضائیه در جمع خبرنگاران به وضعیت شورای حل اختلاف در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  ۲۵۲ عضو اصلی، ۶۹ عضو علی‌البدل، ۱۴۶ مسئول دفتر و ۱۱۵ نفر عضو ستادی در ۱۳۱ رئیس شعبه شورای حل اختلاف در استان مرکزی مشغول به فعالیت هستند.

جلالی به روند رو به رشد پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان اشاره کرد و افزود: در سال ۹۴ بالغ بر ۵۷ هزار و ۲۶۵ فقره پرونده‌ به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی وارده شده است که این میزان در سال ۹۶ به ۷۳ هزار و ۷۲ فقره رسید.

وی ادامه داد: در واقع از سال ۹۴ تا سال ۹۶ ورودی پرونده ها به شعبه های شورای حل اختلاف استان مرکزی از رشد ۲۸ درصدی برخوردار بوده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان مرکزی با اشاره به تعداد پرونده های مختومه شده در شعبه های شورای حل اختلاف استان مرکزی بیان کرد: سال گذشته ۷۲ هزار و ۸۲۶ فقره پرونده در شعبه های شورای حل اختلاف استان مرکزی مختومه شده است.

جلالی با تاکید بر اینکه ۱۶ هزار و ۲۰۱ فقره در سال ۹۶ مصالحه شده است، بیان کرد: این میزان در مقایسه با سال ۹۴ از رشد ۵۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی به اهداف تشکیل شوراهای حل اختلاف اشاره و خاطرنشان کرد: شوراهای حل اختلاف به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی و در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی، رفع اختلافات محلی و حل و فصل امور فاقد ماهیت قضایی فعالیت دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir