امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۳ ۱۴:۴۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل بهزیستی استان مطرح کرد
فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی خبر داد.

اراک امروز؛ امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی روز یکشنبه در همایش پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر در اراک، بر آگاهی‌بخشی جوانان در این زمینه تاکید کرد و گفت: ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی با مجوز بهزیستی فعالیت می‌کنند.

امینی اظهار کرد: بر اساس برنامه جدید بهزیستی همه مراکز ترک اعتیاد باید طبق بخشنامه جدیدِ درمان فعالیت کنند، در غیر این صورت تعطیل می‌شوند.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد، ادامه داد: آموزش و پرورش با آگاه سازی جوانان و برگزاری برنامه‌های پیشگیرانه می توان به موفقیت های خوبی در این زمینه دست یافت.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء آموزش در بحث پیشگیری از اعتیاد برای مربیان و معلمان عنوان کرد و گفت: این همایش با رویکرد حساس سازی جامعه نسبت به معضل اعتیاد و فعالیت‌هایی که مردم و نهاد‌های غیردولتی در بحث پیشیگیری از اعتیاد باید داشته باشند اجرا شده است.

دمنه، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این همایش گفت: خطر بیماری اعتیاد به عنوان یک معضل برای همه افراد جامعه وجود دارد و باید راهکارهای آن توسط آموزش های کاربردی ارائه شود تا همه افراد در برابر این پدیده شوم آگاه و هوشیار باشند.

در این همایش، دکتر هومان نارنجی ها، پژوهشگر و درمانگر در حوزه اعتیاد به بحث و بررسی دلایل ایجادکننده اعتیاد و راهکارهای پیشگیرانه در این حوزه پرداخت.

در این همایش مدیران مدارس، معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مناطق ۱۵ گانه استان و مربیان پرورشی با راهکار‌های پیشگیری از اعتیاد و ارائه آن راهکار‌ها به دانش‌آموزان آشنا شدند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir