امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۳ ۱۲:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی پاسداری را یک فرهنگ، رسالت و تکلیف دانست و گفت: فرهنگ پاسداری مایه عزت و افتخار کشور است.

اراک امروز؛ سردار سرتیپ پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک، سپاه را یک نهاد مکتبی، انقلابی، مردمی و ولایی دانست و گفت: ماموریت اصلی این نهاد مقدس حفظ انقلاب و دستاوردهای نظام و مکتب اسلامی است که در راستای انجام این ماموریت خون پاک و مقدس شهدای بسیاری بر زمین ریخته شده است.

کریمی اظهار کرد: سپاه نهادی است که بر اساس نیاز، در میان مخالفت‌های مختلف متولد و رشد پیدا کرد و توانست به رغم سختی‌ها و مخالفت‌ها رشد پیدا کند و همه مراحل سخت انقلاب را پشت سر بگذارد و عملکرد درخشانی را ارائه دهد.

پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است

وی پاسداری را یک فرهنگ، رسالت و تکلیف دانست و ادامه داد: فرهنگ پاسداری مایه عزت و افتخار کشور است؛ وجود نهاد مقدس سپاه برای کشور و ملت ایران است و هدف ولایی را برای خود ترسیم و آن را لازم و ضروری می داند.

کریمی بیان کرد: مشکل امروز سپاه این است که بعضی ها این نهاد مقدس را با مجموعه های نظامی مقایسه می کنند و پاسداری را یک شغل همانند سایر شغل ها می داند در صورتی که فعالیت این نهاد متفاوت است.

وظیفه سپاه، حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

وی با تاکید بر اینکه عمل سپاه یک عمل نظامی صِرف نیست، افزود: سپاه در حوزه های مختلف نظامی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی فعالیت دارد البته سیاسی نه از این جهت که بخواهد در اختیار حزب، گروه یا گرایش سیاسی باشد بلکه در راستای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش و فعالیت دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: سپاه نهادی مردمی است که متعلق به همه امت اسلامی است و مستقیم زیر نظر ولایت فقیه هدایت و کنترل می‌شود.

سپاه در هر سنگری که انقلاب نیاز داشته باشد، ورود می‌کند

کریمی با اشاره به اینکه سپاه براساس نیاز و اولویت ها و متناسب با تهدیدات، فعالیت های خود را پیش می‌برد، ادامه داد: متناسب با نیاز انقلاب در هر سنگری که نیاز باشد سپاه حضور پیدا خواهد کرد و جوابگوی تمام تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم دشمنان خواهد بود.

وی اضافه کرد: در واقع سپاه موفقعیت های خود را مدیون توکل به خداوند متعال، همه امت اسلامی و اخلاص در عمل می داند؛ سپاه برای اینکه موفق عمل کند باید دشمن شناسی را در دستور کار خود قرار دهد و با رصد فعالیت های دشمنان در برابر تهدیدات احتمالی آنها آمادگی لازم را کسب کنیم تا دچار غافلگیری نشویم.

وی با تاکید به اینکه نمی توان به دشمن خوش‌بین بود، افزود: سپاه در برابر دشمن تردید و ترس ندارد، بر اساس آموزه های قرآنی خوش‌بینی به دشمن خطا است و مذاکره را عاملی برای نفوذ دشمن می‌داند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به فعالیت های سپاه در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: در واقع سپاه تمام تلاشش را برای اقتدار و کارایی نظام به کار بسته است.

سپاه در صحنه سازندگی هرگز به دنبال فعالیت اقتصادی نبوده است

وی با تاکید بر اینکه سپاه در صحنه سازندگی هرگز به دنبال فعالیت اقتصادی نبوده است، افزود: بلکه در جهت خدمت به مردم در مناطق محروم فعالیت می‌کند.

کریمی بصیرت افزایی و تعمیق فرهنگ را از جمله اقدامات سپاه دانست و ادامه داد: سپاه در این راستا برنامه های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه سپاه سازمانی است که دائم در حال نوشدن و تحول است، اظهار کرد: ضرورت ماموریت های سپاه می طلبد که منطقی باشد تا بتواند ماموریت های خود را اجرایی سازد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی تنها متعلق به ایران نیست بلکه به عنوان پایگاهی برای توسعه انقلاب است، گفت: نباید انقلاب اسلامی را فقط به درون مرزها محصور دانست.

ماموریت سپاه جهانی است

کریمی با بیان اینکه ماموریت سپاه جهانی است، بیان کرد: همان طور که اسلام برای نجات بشریت آمد، سپاه هم متعلق به انقلاب و اسلام است و به عنوان بازوی قوی در اختیار ولی فقیه است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: اسلام و جمهوری اسلامی، قانون اساسی، خط و سیره امام و ولایت فقیه چهار اصولی است که سپاه بر آنها اعتقاد دارد و بر اساس آنها عمل می کند.

وی خاطرنشان کرد: ساده زیستی و مقابله با اسراف و تجمل گرایی، عدالت محوری، مبارزه با فساد، مردم سالاری دینی، احترام به مرجعیت و روحانیت، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و… از موضوعاتی است، که سپاه دنبال می کند.

در این مراسم و بر اساس حکم سرلشکر پاسدار «محمد علی جعفری»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرهنگ پاسدار «محمدرضا عسگری» به عنوان فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک معرفی شد.

عسگری از نیروهای موفق استان مرکزی است که مسئولیت‌های مختلفی از جمله جانشین فرمانده سپاه اراک، فرمانده سپاه شهرستان دلیجان و… را در سطح استان مرکزی عهده‌دار بوده است.

پیش از این پاسدار محمدرضا رضایی مسئولیت فرمانده سپاه اراک را برعهده داشت.

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir