امروز : یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۴ ۰۸:۵۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کنگاوری؛
امضاکنندگان نامه مذاکره با آمریکا در هر شرایطی به دنبال منافع خود هستند

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نامه ۱۰۰ نفر برای مذاکره با ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گفت: این افراد در هر شرایطی به دنبال منافع خود بوده و هیچگاه به ملت رحم نخواهند کرد.

اراک امروز؛علی کنگاوری، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نامه ۱۰۰ نفر برای مذاکره با ترامپ رئیس جمهور آمریکا، این اقدام را ناشی از پیامدها و عوارض مذاکرات با غرب دانست و گفت: این اقدام از پیامدهای مذاکرات با غرب بوده که امروز به اینجا ختم شده است.

کنگاوری اظهار کرد: در مذاکرات اخیر ایران از یک سو برای اینکه برچسب و اتهامات بیجا نخورد و از سوی دیگر  هم بتواند در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از جمله موازین اخلاقی و عدم پیش دستی برای تشدید و منازعات ثابت قدم بماند، باعث شد تا عده‌ای با تفکر لیبرالیستی از این فرصت استفاده کرده و اقدام به انتشار این نامه کنند.

وی با تاکید بر اینکه منفعت طلبی ویژگی ذاتی انسان است، گفت: متاسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفته است که امروز این افراد فراموش کرده‌اند که هویت نظام امپریالیسم زورمداری و سلطه گری است.

کنگاوری ادامه داد: بیش از ۵۰۰ سال است که نظام امپریالیسم با ترفندهای مختلف تنها به دنبال تامین منافع خود است؛ یک بار از آستین انگلیس، اسپانیا، پرتغال و… و امروز هم با پرچم‌داری آمریکا به دنبال اهداف خود است.

کنگاوری با تاکید بر اینکه استکبار همواره به دنبال منافع خود بوده است، گفت: ذات آمریکا زورگویی است و هرگز حقوق بُرد بُرد دو طرف به ویژه در مذاکراتی که یک طرفش کشورهای جهان سوم باشد را نمی‌پذیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در بین جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور شخصیت، ظرفیت و قیمت هر فرد نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی متفاوت است، گفت: این افرادی که امروز دست به نوشتن این نامه زده‌اند به طور قطع کسانی هستند که در گذشته خود نیز فریب خورده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت و هویت آمریکا برای همگان ثابت شده است، اضافه کرد: این افراد در هر شرایطی به دنبال منافع خود بوده و هیچگاه به ملت رحم نخواهند کرد.

کنگاوری امضاکنندگاه نامه مذاکره با آمریکا را مفتضحانه دانست و گفت: اینکه بعد از ۴۰ سال و خون همه شهدایی که برای حفظ انقلاب اسلامی تقدیم اسلام شده است، عده ای بخواهند با آمریکا مذاکره داشته باشیم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: نگارش این نامه در شرایطی که بیشتر افراد جامعه آگاهی سیاسی لازم را نداشته و از سوی دیگر تنگناها و فشارهای  اقتصادی حاکم بر کشور، تهدیدی برای نظام اسلامی خواهد بود که می‌بایست در این زمینه با روشنگری ملت را نسبت به این توطئه این عده افراد فرصت طلب آگاه سازند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir