امروز : یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۵ ۰۷:۵۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
دولت لایحه FATF را پس بگیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس درخصوص پیوستن به کنوانسیون های خارجی، دولت بایستی این لایحه را پس بگیرد.

اراک امروز؛ علی‌اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (FATF) و بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص در دیدار با نمایندگان مجلس گفت: بنده از همان ابتدا مخالفت خود را با این لایحه اعلام کردم و امروز هم همچنان بر موضع خود تاکید دارم.

کریمی اظهار کرد: اعتقاد دارم که پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (FATF) به ضرر جمهوری اسلامی ایران و تشدید تحریم‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس درخصوص پیوستن به کنوانسیون های خارجی، دولت بایستی این لایحه را پس بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مقابله با تامین مالی تروریسم در قانون کشور وجود دارد، اظهار کرد: دولت می تواند این قانون را اجرایی کند و اگر نیاز به تغییرات داشته باشد مجلس این آمادگی را دارد تا اصلاحات مورد نیاز این قانون را در مجلس پیگیری کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه که خودمان تشخیص می دهیم برای مقابله با تامین مالی تروریسم در قالب قوانین داخلی عمل می کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به مواردی که مطرح شد به طور قطع ضرورتی برای پیوستن ایران به این کنوانسیون ندارد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir