امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۰۷ ۰۷:۲۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان:
مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت/احتمال خاموشی در برخی مناطق

مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان مرکزی با بیان اینکه در روزهای ۵ و ۶ تیرماه پیک بار مصرف برق در استان به ۹۰۰ مگاوات رسید، گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

اراک امروز؛ محمد اله‌داد، مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به خاموشی اخیر برق در اراک گفت: متاسفانه در نیمه دوم سال گذشته به دلیل کاهش حجم نزولات آسمانی که باعث کاهش ذخیره آب پشت سدها و در نتیجه کاهش تولید برق شد.

مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه کاهش بارش ها باعث ۵۰ درصد افت توان تولید در نیروگاه های برق آبی کشور شده است، اظهار کرد: این موضوع باعث شده تا بیش از ۵ هزار مگاوات کاهش تولید برق داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در روزهای ۵ و ۶ تیرماه پیک بار مصرف برق در استان به ۹۰۰ مگاوات رسید، ادامه داد: سال گذشته در این زمان ۸۲۰ مگاوات مصرف برق داشتیم.

اله‌داد با تاکید بر افزایش ۵ درصدی برق مصرفی در سال گذشته بیان کرد: رشد مصرف برق در روزهای اخیر نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است، در حالیکه از نظر میزان دما تنها شاهد دو درصد افزایش نسیت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم.

مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه در این شرایط نیاز به همراهی مردم داریم، اضافه کرد: اگر مردم همراهی لازم را نداشته باشند وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم.

وی زمان پیک مصرف در ساعت ۱۱ تا ۱۷ اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم با همکاری مردم این وضعیت نگران کننده را پشت سر بگذاریم، چنانچه شاهد ادامه این روند در استان باشیم به تبع برنامه های خاموشی ها را در اراک خواهیم داشت.

مدير عامل شرکت توزيع نيروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه پیک بار مصرف به یکباره بالا می رود و امکان اطلاع رسانی درخصوص خاموشی ها را نخواهیم داشت، بیان کرد: در صورتی که روند افزایش پیک بار مصرف ادامه داشته باشد، زمان بندی خاموشی ها را اعلام خواهیم کرد.

اله‌داد با اشاره به سیاست‌های تشویقی برای کشاورزان به مظنور کاهش مصرف، خاطرنشان کرد: چنانچه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ مصرف برق نداشته باشند کل مصرف آنان در ان روز مشمول بخشودگی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir