امروز : سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۲۰ ۰۷:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بانوی اراکی که مروج حجاب شد؛
از ایده نو برای تهیه محصولات حجاب تا اشتغالزایی برای ۱۳ نفر در «حجاب نفیس»

یکی از مشکلاتی که بیشتر خانواده‌ها با آن مواجه هستند تهیه پوشاک مناسب با مؤلفه‌های عفاف و حجاب است که این روزها تهیه آن کاری بس دشوار شده و دست کم بایستی ساعات بسیاری را صرف تهیه و خرید پوشاک متناسب با معیارها و ارزش‌های اسلامی کرد.

اراک امروز؛  یکی از مشکلاتی که بیشتر خانواده‌ها با آن مواجه هستند تهیه پوشاک مناسب با مؤلفه‌های عفاف و حجاب است که این روزها تهیه آن کاری بس دشوار شده و دست کم بایستی ساعات بسیاری را صرف تهیه و خرید پوشاک متناسب با معیارها و ارزش‌های اسلامی کرد.

بعد از اینکه زمان زیادی را در بازار و پشت ویترینِ مغازه‌هایی که به دلیل نبود نظارت کافی از سوی مسئولان ذی‌ربط با عرضه لباسهای نامتعارف و با نازلترین قیمت ها، فرهنگ پوشش غیر اسلامی و حتی منافی ارزش های انسانی را رواج می دهد، موفق می‌شوی پوشاک مناسبی را خریداری کنی با این وجود باز ناچاری تا تغییراتی را در همان لباس خریداری شده ایجاد کنی تا با باور و اعتقادات یکی شود.

در این بازار شلوغ و پر رنگ و لعاب پوشاک دسترسی به محصولات پوشش در حد و شأن یک بانوی مسلمان ایرانی بسیار سخت به نظر می‌رسد و هر بار که تابلویی را با عنوان «خانه حجاب» در سطح شهر می‌بینیم شاید کمی از این دغدغه‌های‌مان کم شود و یک نفس راحت بکشیم از اینکه می‌توانیم دست کم یک یا دو قلم از پوشاک مورد نظر خود را در این فروشگاه‌ها پیدا کنیم.

در هفته حجاب و عفاف فرصتی فراهم شد تا گفتگویی با «مظاهری»، مدیریت مجموعه «حجاب نفیس» و از بانوان اراکی داشته باشیم و از نزدیک با فعالیت‌هایش آشنا شویم.

ایده‌ای نو برای تهیه محصولات حجاب

مظاهری در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به فعالیت ۱۰ ساله خود در حوزه عفاف و حجاب گفت: ۱۰ سال پیش، زمانی که مانتوهای تنگ و کوتاه، بازار را به سیطره خود درآورد، خانواده‌های بسیاری بودند که برای تهیه پوشش مناسب و در شأن یک بانوی ایرانی با مشکل مواجه شده و این موضوع یکی از دغدغه‌های مهم زندگی‌شان شد.

وی اظهار کرد: با دیدن دغدغه بیشتر بانوان و مادران ایرانی از وضع موجود، به این فکر افتادم تا با طراحی و تولید لباس هایی مناسب با معیارها و ارزش‌های اسلامی_ایرانی به رفع این دغدغه‌ها کمک کنم.

این بانوی اراکی فعال در حوزه طراحی و تولید پوشاک اسلامی بیان کرد: باتوجه به اینکه خود نیز به عنوان یک مادر ایرانی دغدغه تهیه پوشش متعارف برای خود و دخترانم را داشتم، در وهله نخست شروع به طراحی لباس‌هایی برای دخترانم کردم و خوشبختانه با استقبالی که از طرح‌ها شد فعالیت خود را گسترش داده و کم‌کم این مجموعه را راه‌اندازی کردم.

مظاهری با یادآوری این موضوع که بیش از ۱۰ سالی می‌شود در استان مرکزی اولین خانه حجاب را راه‌اندازی کرده است ، گفت: در واقع می‌توان گفت به عنوان اولین مجموعه ای بودیم که به صورت تخصصی روی پوشش بانوان اسلامی تمرکز کردیم و به طراحی و تولید پوشش‌های نوین از جمله چادرهای مدل‌دار، چادر مانتو و مقنعه پرداختیم.

وی افزود: بخشی از محصولات عرضه شده در این فروشگاه از جمله تولیدات خود مجموعه بوده و برخی دیگر از طرح‌ها و محصولات را از نمایندگی‌های معتبر در سطح کشور تهیه می‌کنیم.

اشتغالزایی برای ۱۳ نفر در کارگاه تولید محصولات حجاب

این بانوی اراکی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۸ نفر به صورت مستقیم و ۵ نفر به صورت غیرمستقم در مجموعه فعالیت دارند، اضافه کرد: همواره به دنبال این هستیم تا محصولات تولیدی برای خریداران مقرون به صرفه باشد و با قیمت مناسبی بتوانند پوشاک مورد نظر خود را تهیه کنند.

مظاهری با بیان اینکه استقبال بانوان از طرح‌های تولیدی خوب است، افزود: علیرغم اینکه فروشگاه در مرکز شهر نیست، مشتریان خودمان را داریم و تاکنون ۹۹ درصد مشتریان از خرید خود راضی بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تنوع تولیدات و طرح های مجموعه خیلی زیاد است و به نوعی ذائقه افراد زیادی را تحت پوشش قرار می دهد، بیان کرد: در بسیاری از موارد دخترانی که از نظر حجاب ضعیف بوده‌اند به همراه والدین یا دوستان خود به این فروشگاه مراجعه داشته‌اند با دیدن مدل‌های متنوع از پوشش اسلامی ترغیب به خرید و استفاده از این پوشش شده‌اند.

این بانوی اراکی با تاکید بر اینکه نظر مخاطبان در طراحی ها و تولیدات برایش بسیار مهم است، اضافه کرد: این مجموعه دارای واحد تحقیق و توسعه بوده که براساس نیاز مخاطبان اقدام به طراحی و تولید می‌کند. هرچند که طراحی در حوزه عفاف و حجاب کاری بس دشوار است اما تلاش داریم تا با استفاده از نظرات و انتقادات مشتریان خود بتوانیم مروج حجاب اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir