امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۲۴ ۰۷:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای اولین بار در خاورمیانه انجام شد؛
تعمیر و بازسازی مبدل های خط انتقال پتروشیمی در ماشین سازی اراک

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک گفت: برای اولین بار در خاورمیانه کار تعمیر و بازسازی مبدل های خط انتقال پتروشیمی با موفقیت در شرکت ماشین سازی اراک انجام شد.

اراک امروز؛ صفری مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک دیار آفتاب؛ گفت: مبدل هاي خط انتقال ساليان طولاني به عنوان يکي از تجهيزات اصلي واحد هاي توليد اتيلن مورد استفاده قرار گرفته اند.

صفری اظهار کرد: یکی از تجهیزات واحد اولفین مجتمع پتروشیمی اراک، مبدل T.L.E که ساخت کشور آلمان است و تعداد ۱۰ عدد از این مبدل ها، در واحد مربوط در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: با توجه به عمر کارکرد مبدل ها و مستهلک شدن تجهیز نیاز به تعویض مبدل ها است، که قبلاً با خرید هر دستگاه مبدل هزینه ۴۰۰ هزار یورو از کشور آلمان این جایگزینی صورت می گرفت.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک گفت: با پیشنهاد مجتمع پتروشیمی اراک و همکاری ماشین سازی اراک، مراحل تعمیر و بازسازی این مبدل ها در ماشین سازی اراک انجام گرفت.

صفری اظهار کرد: با توجه به اینکه این اقدام با هزینه در حدود ۱۵ درصد قیمت هردستگاه خریداری شده از خارج کشور، در داخل کشور و توسط ماشین سازی اراک و پتروشیمی اراک انجام گرفته است و برای اولین بار در کشور و خاورمیانه، این مهم صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک با اشاره به اینکه تعمیر موفقیت آمیز این مبدل زمینه ساز عقد تفاهم نامه با پتروشیمی شازند برای تعمیرات اساسی تجهیزات این مجتمع شده است افزود : این کارخانه در حال گفتگو برای تعمیر تجهیزات اساسی پالایشگاه شازند نیز هست و این توان را دارد با سایر واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی نیز همکاری کند.

شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید.

این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های سنگین فلزی، انواع پل، دکل ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir