امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴٫۲۷ ۱۱:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسئول امور فرهنگی اوقاف استان مرکزی بیان کرد:
تهیه طرح جامع ۸۰ بقعه متبرکه استان مرکزی/ تکریم امامزادگان؛ گامی موثر در جهت تقویت ارزش های اسلامی

مسئول امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: طرح جامع ۸۰ بقعه متبرکه در استان مرکزی تهیه ‌شده است.

اراک امروز؛نیری مسئول امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به مناسبت روز پنجم ذیقعده روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در سطح استان مرکزی ۲۸۵ بقعه وجود دارد که در مناسبت های مختلف برنامه های متعددی را برای اجرا در دستور کار دارند.

نیری با اشاره به اینکه طرح جامع ۸۰ بقعه متبرکه در استان مرکزی تهیه ‌شده است اظهار کرد: هم اکنون در سطح این بقاع عملیات بازسازی و توسعه در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح بازسازی و توسعه بقاع متبرکه اعتبارات دولتی نداریم ادامه داد: تمامی اقداماتی که در این راستا صورت می گیرد از طریق کمک ها و نزورات مردمی است.

مسئول امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: در صورتی که کمک های و نزورات مردمی بیشتر باشد می توانیم عملیات توسعه و بازسازی را در سطح بقاع متبرکه بیشتری در سطح استان داشته باشیم.

نیری ادامه داد: به منظور تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی با توجه به رهنمون مقام معظم رهبری، سعی شده است که مدیریت بقاع متبرکه جنبه مردمی و انقلابی و جهادی داشته باشد و از دولتی بودن خارج شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی مختلفی در طول سال در بقاع متبرکه انجام می شود اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۰ ویژه برنامه در طول سال در بقاع متبرکه برگزار می شود.

مسئول امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با تاکید بر اینکه برای تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی یکسری ملزومات و زیر ساخت های را در بقاع متبرکه استان از جمله راه اندازی کتابخانه، سالن اجتماعات، زائر سراها و … را ایجاد کرده ایم.

نیری اضافه کرد: در واقع به دنبال این هستیم با ایجاد فضای مناسب و مطلوب زمینه حضور گسترده مردمی در این اماکن مذهبی بیشتر فراهم کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری روز پنجم ذیقعده روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان بیان کرد: در واقع تکریم امامزادگان گامی موثر در جهت تقویت باورهای دینی و ارزش های اسلامی در جامعه است.

مسئول امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اینکه وجود امامزادگان مایه خیر و برکت است گفت: دوستی و عشق مردم به خاندان عصمت و طهارت (ع) باعث شده تا فضای معنوی بر جامعه حاکم باشد.

وی از برگزاری همایش استانی تکریم و بزرگداشت امامزادگان روز پنج شنبه در امامزادگان شهر آستانه شازند خیر داد و خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور مدیر کل بازرسی سازمان اوقاف برگزار و در این مراسم از هیات امنای برتر، خادمین، مدیران مرکز، خیرین بقاع، پژوهشگران و … تقدیر می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir