- اراک امروز - http://arakemrooz.ir -

افتتاح اولین آموزشگاه فنی و حرفه ای صنایع کشور در اراک

اراک امروز [1]؛شاه محمدی سرپرست فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: اولین آموزشگاه فنی و حرفه ای صنایع کشور به مناسبت هفته ملی مهارت در شهرک صنعتی حاجی آباد اراک به بهره برداری می رسد.

شاه محمدی اظهار کرد: این آموزشگاه در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری فعالیتها به بخش خصوصی و با هدف توسعه آموزشگاه های فنی و حرفه ای در مراکز تولیدی و صنعتی ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نیروی آموزش دیده در ارتقای بهره وری محصولات و تولیدات نقش بسزایی ایفا می کند اظهار کرد: تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در صنایع یکی از اهداف راه اندازی این آموزشگاه است.

سرپرست فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان اینکه برای هفته ملی مهارت برنامه های متعددی در سطح استان پیش بینی شده است بیان کرد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای فنی و حرفه استان در پارک ملت اراک و برپایی نمایشگاه در سایر شهرستان های استان یکی از مهم ترین برنامه ها است.

شاه محمدی اظهار کرد: گلباران قبور مطهر شهدا، تجلیل از نخبه گان مهارتی، آماده بودن مراکز فنی و حرفه ای برای بازدید علاقمندان و … از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

وی با اشاره به نقش مهارت در ایجاد اشتغال و کارآفرینی، خاطرنشان کرد: با توجه به نقشی که موضوع مهارت آموزی دارد باید به عنوان یک موضوع مهم موردتوجه خانواده قرار بگیرد.

انتهای پیام/