امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵٫۰۳ ۰۷:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛ فرصتی برای جوان و پویاتر شدن بدنه دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تاکید و رویکرد مجلس در تصویب این قانون، عدم بکارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی دولتی و فرصت دادن به جوانان است تا با استفاده از ظرفیت جوانان بدنه دولت جوان‌تر و پویا شود.

اراک امروز؛ علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تصویب طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع این طرح بیشتر برای ممنوعیت بکارگیری مقامات و مسئولان در پُست‌های دولتی است.

کریمی با اشاره به اینکه قبلا کلیات طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود، اظهار کرد: در جلسه روز گذشته مجلس، یک الحاقیه و ماده اضافه به قانون قبلی مصوب شد.

وی با تاکید بر اینکه هر چند تصویب این قانون تاثیر چندانی در ایجاد اشتغال برای جوانان ندارد، ادامه داد: افراد مشمول این طرح زیاد نیستند از این‌رو خیلی در ایجاد اشتغال برای جوان اثرگذار نیست اما از این جهت که بار روانی که به واسطه تصویب این قانون در جامعه ایجاد می‌شود اثرگذار است چراکه بهای بیشتری به جوانان داده خواهد شد.

کریمی اظهار کرد: در واقع تاکید و رویکرد مجلس در تصویب این قانون عدم بکارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی دولتی است و این فرصت مدیریتی را به جوانان می دهد تا از ظرفیت آنان بیشتر در بدنه دولت استفاده و بدنه دولت جوان تر شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: بعد از تائید این قانون در شورای نگهبان مدیران فعال بازنشسته‌ بایستی طی ۶۰ روز تسویه حساب کنند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس این قانون بکارگیری افراد بازنشسته در پُست‌های وزیر به پائین ممنوع خواهد شد، خاطرنشان کرد: این قبیل از مدیران حق هیچ گونه دریافتی ندارند و هرگونه دریافتی به منزله تصرف غیر قانونی از منابع دولت است که مجازات پیش‌بینی شده در قانون شامل حال‌شان خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir