امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵٫۱۴ ۰۷:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی:
سرعت‌کاه ها اراک استاندارد نیستند/نقش پر رنگ خودروها در ایجاد آلودگی هوای اراک

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: سرعت‌گیرهای غیراستاندار موجود در سطح شهر اراک عاملی برای بروز تصادف و خسارت به خودرو ها شده اند.

اراک امروز؛ حمیدرضا نوازنی، مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عصر روز شنبه در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک با بیان اینکه بر اساس تاریخ شهرسازی اراک جزو شهرهای جدید محسوب می‌شود، گفت: اراک دارای تنوع بافتی است.

وی با تاکید بر وجود بافت های حاشیه ای در اراک بیان کرد: این بافت ها بر اساس سیاستگذاری های غلط اقتصادی و اجتماعی شکل گرفته اند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با اشاره به طرح های جامع شهری ادامه داد: طرح جامع شهری ناقص است چراکه همه موضاعات با هم دیده می شود ولی به موضوعات اجتماعی کمتر توجه می شود.

نقش پر رنگ خودروها در ایجاد آلودگی هوای اراک

نوازنی با اشاره به آلودگی شهر اراک گفت: اراک یکی از شهرهای آلاینده ای است که منشاهای آلایندگی آن به صورت دقیق مشخص نیست.

وی ادامه داد: شواهد بیانگر این است که با اقدامات صورت گرفته نقش صنایع در آلایندگی اراک کم تر و نقش خودروها پر رنگ تر است.

سرعت‌کاه ها اراک استاندارد نیستند

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه تعداد بالای سرعت کاه‌های موجود در اراک و استاندار نبودن آن‌ها، بیان کرد: این سرعت‌کاه ها خود عاملی برای بروز تصادف و خسارت به خودرو ها شده اند که می‌بایست با بهره گیری از تکنولوژی ها از جمله نصب دوربین از تعداد سرعت کاه‌های اراک کاسته شود.

نوازی با بیان اینکه شورای ترافیک استان در احداث این سرعت‌کاه ها نقشی ندارد، خاطرنشان کرد: این سرعت کاه‌ها بر اساس تعامل شهرداری و نیروی انتظامی ایجاد می شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir