امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵٫۱۴ ۰۷:۰۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهردار اراک:
کاهش ترافیک آرامستان با ایجاد ۱۲ ورودی و خروجی

شهردار اراک با اشاره به ترافیک مجموعه آرامستان اراک به ویژه در روزهای پنج شنبه گفت: با اجرای یک معبر ۳۵ متری در اطراف محوطه که هم اکنون در دست اقدام است و به واسطه آن ایجاد ۹ راه جدید و ۱۲ ورودی و خروجی در آرامستان این ترافیک برطرف می شود.

اراک امروز؛ داود تاجران، شهردار اراک در صحن رسمی شورا با اشاره به ترافیک مجموعه آرامستان اراک به ویژه در روزهای پنج شنبه گفت: با اجرای یک معبر ۳۵ متری در اطراف محوطه که هم اکنون در دست اقدام است و به واسطه آن ایجاد ۹ راه جدید و ۱۲ ورودی و خروجی در آرامستان این ترافیک برطرف می شود.

تاجران اظهار کرد: در خصوص طرح توسعه آرامستان می بایست با استفاده از تخصص مشاور ذیصلاح نسبت به جانمایی مکان جدید اقدام نمود.

شهردار اراک اضافه کرد: درخصوص نقاط کم برخودار سطح شهر از هفته گذشته طی عقد قرارداد با مهندس مشاور، عملیات بازآفرینی در منطقه کوی علی ابن ابیطالب(ع) با اختصاص ۹۰۰ مترمربع مکان جهت استقرار مشاور آغاز شده همچنین برای تعدادی از منازل این شهرک سند صادر شده است.

تاجران با اشاره به اجری پروژه ۵۸ متری اراک افزود: درخصوص پروژه ۵۸ متری و شیوه تامین مالی آن حدود ۱۷ مورد تفاهم نامه داشته ایم. طبق قانون برای ساکنین املاک واقع شده در مسیر پروژه ۵۸ متری پروانه صادر می کنیم.

نوازنی، مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی و دبیر شورای ترافیک استان در صحن علنی شورای شهر گفت: وظیفه ما روان سازی ترافیک شهر، به منظور ایجاد آرامش روانی در جامعه و رفاه حال شهروندان است.

نوازنی درخصوص مسدود بودن خیابان پیروزی برای عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر(عج) بیان کرد: این بیمارستان برای مردم ساخته می شود و بایستی فرصت داده شود تا بیمارستان زودتر ساخته شود.

پیگیری اخذ مشاور ذیصلاح برای توسعه آرامستان، عدم تردد خودروهای سنگین در ساعاتی از ایام پایانی هفته و جایگزینی فعالیت خودروهای سنگین از کمربندی شمالی به کمربندی جنوبی طی هماهنگی با دستگاه های زیربط اعم از شورای ترافیک و راهنمایی و رانندگی، اصلاح هندسی و ترافیک معابر دسترسی به‌ آرامستان و همچنین اصلاح هندسی و ترافیکی داخل معابر آرامستان، اجرای روکش آسفالت، جدول گذاری و روشنایی معابر جدید تا پایان شهریورماه امسال توسط شهرداری از موارد مطرح شده در ابتدای جلسه بود که هریک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir