- اراک امروز - http://arakemrooz.ir -

ماشین سازی اراک هشت نوع محصول دانش بنیان تولید می کند

اراک امروز [1]؛ جعفر صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک عصر روز سه شنبه در نشست خبری گفت: شرکت ماشین سازی اراک به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید.

صفری اظهار کرد: این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های سنگین فلزی، انواع پل، دکل ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در شرایطی که امروز اکثر واحدهای تولیدی در سطح کشور و استان دارای مشکل هستند و حقوق معوق دارند بیان کرد: خوشبختانه این شرکت در ۱۸ ماه اخیر هیچ گونه معوقه ای در پرداخت حقوق کارگران نداشته است.

مدیرعامل ماشین سازی اراک با تاکید بر اینکه این شرکت به عنوان یک شرکت دانش بنیان فعالیت دارد افزود: در حال حاضر این شرکت هشت محصول دانش بنیان تولید می کند.

صفری با اشاره به اینکه این شرکت در ۲۰ سال گذشته بیش از ۵ هزار کارگر در بخش های مختلف داشته است ادامه داد: تعداد کارگران این شرکت هم اکنون دو هزار و ۳۰۰ نفر است.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت ظرفیت های خوبی دارد بیان کرد: تکمیل ظرفیت های تولیدی این شرکت زمینه اشتعال برای ۱۰ هزار نفر را هم فراهم می کند.

مدیرعامل ماشین سازی اراک مسائل ارزی را یکی از مشکلات شرکت عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تا کنون یک دلار هم گشایش ارزی نداشته ایم که این موضوع مشکلاتی را برای شرکت به وجود آورده است به گونه ای که هم اکنون هزار و ۴۰۰ تن از محصولات شرکت در گمرک مانده است.

انتهای پیام/